TOBB sunum yaptı! Yerli otomobil projesi nihayet Erdoğan'ın masasında

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Bizi oyalamayın, yabancıya gideriz' diyerek eleştirdiği yerli otomobil projesi sonunda Erdoğan'ın masasına geldi. Yerli otomobil projesinin ortaklarından Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Erdoğan'a sunum yapıldığını açıkladı.

17 Mayıs 2019 Cuma 12:02
TOBB sunum yaptı! Yerli otomobil projesi nihayet Erdoğan'ın masasında

Ankara Atakule'de 28 Mart'ta gençlerle bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Türkiye'nin Otomobili' projesinin yavaş ilerlemesinden şikayet etmişti.

Erdoğan, "Yerli otoda biraz gevşeme var, ya başlayacaksınız, ya başlayacaksınız. Bizi oyalamasınlar, gerekirse yabancı yatırımcılarla da görüşürüz" eleştirisinde bulunmuştu.

Sunum yapıldı

Eleştirilerin ardından projenin ortaklarından Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu,Twitter hesabından projeye ilişkin olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunum yapıldığını açıkladı.

Görüşmeye ilişkin fotoğraf yayınlayan Hisarcıklıoğlu, "Geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan'a Türkiye'nin Otomobili projemizde gelinen son noktayı arz ettik. Cumhurbaşkanımızın destekleriyle projemiz tüm hızıyla ilerliyor, ülkemize verdiğimiz sözü tutma konusunda kararlıyız" açıklamasını yaptı.

​Görüşmeye Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) CEO'su Gürcan Karakaş, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Fatih Kacır ve Cumhurbaşkanı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan da katıldı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 17 Mayıs 2019 Cuma 12:02

YORUM YAZ

 • NankörNankör1 ay önce
  Nankör Rıfat Hisarcıklıoğlu gördüğüm hayatımdaki en nankör isim utanmadan reise laf sokmaya çalışıyor Bir de onu çaktırmadan yapıyor Menderes'i astınız özal'ı zehirlediniz Tayyib'i yedirmeyiz
 • HacıHacı1 ay önce
  Reis Bizimkiler beceremiyor yerli otomobil işini Sen almanlara ver Ey Almanya dersin sonra da kapatırım Türkiye'deki yerli otomobil farkı fabrikanın hem elimizde Koz olur
 • hasanhasan1 ay önce
  muhalefet şu durumumuzdan daha kötü bir toplum heralde yapamazdı. o vakit size neden oy verelim?
 • Oktay Oktay 1 ay önce
  Ben turk is adamlarina guvenmiyorum sadece baskalarinin masasi olurlar bol laf icrat yok boy gosterirler comak sokarlar gosderisten baska is yaptillari yok yok yok....babagiitlik kim bunlar kim....
 • dumanlıdumanlı1 ay önce
  17 yıldır her seçimden önce ortaya atılan proje. bayatladı yeni şey bulun.
 • ahmetahmet1 ay önce
  Eger türkiyede her alti ayda secim olsun, türkiye yalanci ve boş projelerle uzayin arkasina bir ülke daha kurardi.
 • PATATES-SOĞAN-DARBESİPATATES-SOĞAN-DARBESİ1 ay önce
  hakla ucuz patates soğan yedirmeyi beceremeyenler miteknoloji geliştirecekler güldürmeyin adamı
 • Oyun BozanOyun Bozan1 ay önce
  Reis 2011 yılında elektrikli yerli oto yapacağız dedi. Yıl 2019. 8 yıldır memleketin önünü açacak, yapılacak ihracatla on milyarlarca dolar kazandıracak proje malum odaklarca sümen altı edilmeye ötelenmeye çalışıldı çalışılıyor. 2011 engellemelr olmadan başlansa şimdi Teslanın değil yerli otolarımız konuşuluyor ve üretiliyor olurdu. Elektrikli yerli otoda lider Ülke olma işin kaymağını yeme fırsatı kaçırılmak üzere. Reisin hesap sormaları iteklemeleri olmasa malum odaklar bu projeyi anında rafa kaldırırlar. Hatırlayın M. İncenin ilk hedeflerinden biri bu projeyi kaldırmak olacaktı böyle beyanat vermişti. Bir de bu projede t. özkan da var. İnşaAllah Allah engellemelerine izin vermez.Bir an önce yılan hikayesine dönen yerli otomuzun prototibini ve üretimini görürüz.
 • YusufYusuf1 ay önce
  10 sene oldu.5 sene babayiğit aradı.Devlet kendi yapmalıydı.Şimdiye kadar bitmişti.Kendin yaparsın daha sonra halka arz edersin.işadamlarına yalvarmaktan iyidir.
 • engineerengineer1 ay önce
  otomotiv sektörü can çekişirken bu sektöre girmek çok akıllıca bir girişim gibi geliyor mu size?
 • arifarif1 ay önce
  Çok yanlış yoldalar. SUV türünde pahal8 bir araç yapmayı planlıyorlar. Ama bu ülkeye halk için ucuz sağlam bir araba lazım.
 • SinanSinan1 ay önce
  Cumhurbaşkanımız bunlara boşuna güveniyor .Bunlarda hiç bir icraat yok. Fabrika temeli bile atamayan teşvikleri alıp üstüne yatmak isteyen bir grup bunlar.Sadece sağlıyorlar birde milleti borsada soymak için kullanıyorlar
 • aliali1 ay önce
  eeee?

Günün Özeti

Günün Karikatürü

16 Haziran 2019