• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

TMMOB’un sapkın aşkı

PKK’lıları “özgürlük savaşçıları” olarak nitelendiren ve teröristlerin heykellerinin dikilmesi gerektiğini savunan TMMOB şimdi de sapkınlar için harekete geçti.

2016-07-15 08:09:00 - 2016-07-15 01:02:06
TMMOB’un sapkın aşkı

TUNAHAN ETHEMOĞLU / ANKARAPKK’lıları “özgürlük savaşçıları” olarak nitelendiren ve teröristlerin heykellerinin dikilmesi gerektiğini savunan TMMOB şimdi de sapkınlar için harekete geçti. TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi, “Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Atölyeleri” adı altında eşcinselliği özendiren etkinlikler düzenlemek için düğmeye bastı. 16 Temmuz’da düzenlenecek olan konferansta KAOS-GL ve Kırmızı Şemsiye gibi eşcinsel derneklerin temsilcileri de konuşmacı olarak katılacak. 

Bir meslek odası olmasına rağmen yaptıkları skandallarla gündeme gelen TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi, 16 Temmuz’da sapkın eşcinsel örgüt temsilcilerinin konuşmacı olarak katılacağı bir panel düzenleyeceğini duyurdu. Panele KAOS-GL, Kırmızı Şemsiye gibi eşcinsel örgütlerin yanı sıra Çankaya Belediyesi’nden de isimlerin katılacağı öğrenildi. “Toplumsal Cinsiyet Bağlamında Kamusal Mekân ve Güvenlik” adı altında düzenlenecek olan panelde eşcinselliği propagandası yapılması bekleniyor. 

 “TMMOB MESLEK ÖRGÜTÜDÜR... 

TMMOB’un bir meslek örgütü olduğunu ve bu tip etkinlikler düzenlemeye yetkisi olmadığını belirtenMühendis ve Mimarlar Grubu Başkanı Murat Özdemir, “Bu arkadaşlar kendileri muhalif olarak nitelendirdikleri için toplumun sinir uçlarına dokunarak bir parazit üretmeye çalışıyorlar. Nerede kabul görülmeyen bir şey varsa orada TMMOB’u görüyoruz. Eşcinsellik insanların kendi rahatsızlıkları ve tercihleri olabilir. Ama bunların toplumda umumi olarak yaygınlaştırılması veya bunu meşru gösterilmesini kabul etmek mümkün değil. Bu etkinliği düzenlemenin meslek örgütüyle bir ilgisi yok. TMMOB bir meslek örgütüdür. Ağırlıklı olarak TMMOB kanununa baksınlar. TMMOB Kanunu’na meslekle ilgili, meslektaşlarının özgünlük haklarıyla ilgili faaliyet yapmaları lazım. Bu konularda bir hassasiyetleri varsa faaliyet gösterecekleri ayrı bir dernek kurabilirler. Orada da bu faaliyetlerini gösterebilirler. Meslek örgütünü bu amaçla kullanması kabul edilebilir bir şey değil” şeklinde konuştu.

 

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı