TMMOB’dan skandal 12 Eylül açıklaması!

Türk Mühendisler ve Mimarlar Odası (TMMOB) Türkiye Cumhuriyeti’nin yeni anayasal düzenini oluşturan Başkanlık sisteminin 12 Eylül 1980 darbesinin ardından temellerinin atıldığını iddia ederek skandal açıklamalarına bir yenisini daha ekledi.

12 Eylül 2018 Çarşamba 12:48
TMMOB’dan skandal 12 Eylül açıklaması!

 Oğuzhan Gültekin  Ankara  Türk Mühendisler ve Mimarlar Odası (TMMOB) Türkiye Cumhuriyeti’nin yeni anayasal düzenini oluşturan Başkanlık sisteminin 12 Eylül 1980 darbesinin ardından temellerinin atıldığını iddia ederek skandal açıklamalarına bir yenisini daha ekledi.

12 Eylül 1980 darbesi ile ilgili yazılı açıklamada bulunan TMMOB yönetimi, “24 Haziran seçimleri sonrasında uygulamaya konulan tek adam rejimi, 12 Eylül Hukukunun en yüksek aşamasıdır! 12 Eylül’de temelleri atılan ekonomide neoliberal, toplumsal yaşamda muhafazakâr, siyasette otoriter yönetim anlayışı tek adam rejimi altında kurumsal ve anayasal bir nitelik kazanmıştır” ifadelerini kullandı.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Eylül 2018 Çarşamba 12:48

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    17 Ocak 2019