• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Tımarhanede olması gereken sözde öğretmen okulda ders veriyor!

Gazetemiz okurlarından Mehmet Ali Yıldırım, "Tımarhanede olması gereken sözde öğretmen okulda ders veriyor!" başlıklı yazısını bizimle paylaştı.

Yeniakit Publisher
2020-02-22 12:25:00 -
Tımarhanede olması gereken sözde öğretmen okulda ders veriyor!

Mehmet Ali Yıldırım/Batman

Gayet tabii her insan kendi fikrinde/ düşüncesinde özgürdür. Ne var ki bir ideoloji eğer devlet eliyle halkına dayatılıyorsa, o devletin mefhumunda adaletten, insanlıktan, ahlaktan, özgürlükten ve de bağımsızlıktan söz edilemez. Zira hiç kimse on iki yaşındaki bir çocuğun Kemalist uygarlığın Anıtkabir mabedine ait olan mabuduna kartopu attı diye bütün bir ülkeye ‘haddini bildiren’ tımarhanelik bir ‘öğretmenin’ eylemini münferit bir olaymış gibi bize yutturmaya kalkışmasın! Bilakis, bu olay; tıpkı asırlar boyu Firavun’un kamçısı altında inleyen İsrailoğullarının nihayet Musa’nın asa’sıyla bedenleri kurtarılmış olunsa da, mankurtlaşmış olan beyinlerinin bir tezahürü olarak buldukları ilk fırsatta efendilerine karşı olan komplekslerini bir buzağı heykelini peydahlıyarak gösterdikleri gibi.. bugünün çağdaş bir versiyonu olarak da yıllarca Kemalist imparatorluğun marabalığında öz  benliğini kaybetmiş olan bir topluluğun hasbelkader nesnel bir muktedirliğe matuf olarak yer değiştirmiş olsa da, öznel boyutunda yaşanılan mahcubiyet maalesef yaşanılan Kemalist kodlamadaki reel süreci hiçbir zaman değiştirmemiştir.

Her ne kadar zaman zaman anti Kemalist tabanın konsolidasyon kaygısı aşağılık kompleksin ağırlığı altında ezilmiş olan sözüm ona muktedir kadrosuna bir şeyler vızıldatmayı tetikliyor olsa da, maalesef bu “kurt ve tilkinin avlarını aslan’a pay etme görevinde yaptıkları taksimat farklılığından öte bir şey ifade etmemiştir.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23