Terörist Müslim haddini aştı

Avrupa'dan aldığı destekle şımaran PYD’nin eski eş başkanı Salih Müslim, Avrupa ülkelerine yalvardı.

14 Mart 2018 Çarşamba 16:23
Terörist Müslim haddini aştı

İznews’in sorularını yanıtlayan Müslim">Salih Müslim, Afrin operasyonunda Rusya ve İran'ın büyük rolü olduğunu ve NATO'nun bu operasyonu durdurması gerektiğini söyledi. 

Afrin'i işgal eden ve sivil halkı zorla silah alına alan terör örgütü YPG'nin eski eş başkanı Müslim">Salih Müslim, Türkiye'yi Afrin'in demografik yapısını değiştirmekle suçladı.

NATO VE AVRUPA ÜLKELERİNİ HEM SUÇLADI HEM YALVARDI

Müslim, Avrupa, ikinci bir mülteci krizinden korkuyor. Avrupa mültecilerle tehdit ediliyor. Bu gruplar için en uygun yer ise Afrin. Diledikleri gibi hareket edebilir ya da oradan başka ülkelere geçebilirler. Şu anda bulunduğumuz Danimarka, AB ve NATO ülkesidir. Türkiye, NATO’nun silahlarını kullanıyor. NATO Türkiye’ye dur diyebilir. Afrin’de yaşananları herkes görüyor" dedi.

Türkiye'nin Afrin operasyonunu durdurmak için Afrin'i rejime devredecekleri söyleyen  YPG'nin yalanını Müslim">Salih Müslim ortaya çıkardı. Müslim Afrin'in rejime devredilmesinin söz konusu olmadığını "Afrin'i ne Türkiye’ye ne de Rejim’e vermek gibi bir niyetimiz var" ifadelerini kullandı.

Haber Tarihi: 14 Mart 2018 Çarşamba 16:23

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    9 Aralık 2018