Solakların cilaladığı Komünist başkandan ortalığı karıştıran hamle!

Tunceli Belediyesi tabelasının 'Dersim Belediyesi' olarak değiştirilmesi kararı sosyal medyada büyük tepki çekti.

23 Mayıs 2019 Perşembe 11:05
Solakların cilaladığı Komünist başkandan ortalığı karıştıran hamle!

Solak medyanın öve öve bitiremediği Tunceli Belediye Başkanı TKP'li Fatih Mehmet Maçoğlu başkanlığında belediye meclis üyeleri toplantısında alınan kararla Tunceli Belediyesi tabelasının 'Dersim Belediyesi' olarak değiştirilmesi kararı alındı. Karar tartışma yaratırken 'DersimdeğilTunceli' etiketi sosyal medyada Trend Topic oldu.

Belediyeden yapılan açıklamada Dersim ibaresiyle birlikte Zazaca ve Türkçe belediye hizmetleri verileceği duyuruldu. Açıklamada şöyle denildi:

"Kentimizin kültürü, tarihi ve inanç biçimini yaşatmak adına belediyemiz hizmet binasında bulunan tabelada yazılı 'Tunceli' ibaresinin değiştirilerek yerine 'Dersim' ibaresinin yazılması oy çokluğuyla kabul edildi. Ayrıca ilimizde yaşayanların Türkçenin yanı sıra Zazaca ve Kürtçe konuştuğu göz önünde bulundurularak belediye hizmetlerinin ilde yaşayanların ihtiyaçları doğrultusunda Zazaca ve Kürtçe dillerinde de yürütülmesi oy çokluğuyla kabul edildi." 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 23 Mayıs 2019 Perşembe 11:05

YORUM YAZ

 • mustafamustafa23 gün önce
  eeeee KEMALİSTLER kızmayın nede olsa adamı siz desteklediniz. şimdide bırakın asıl işini yapsın sizin kutsallarınıza küfretsin. sırf heva ve hevesleri için biryerlere heykel dikmek için meyhane açmak için oy verdiğiniz adamlar kendi işlerinide yapmayacakmı zannettiniz. bak ne güzel adam kamal ın yaptığı değişiklikleri es geçip kendi düşünce ve terör hassasiyetini ortaya koyuyor. işte CHP - HDP ve TKP dayanışması böyle birşey meydana getiriyormuş. yakında ATATÜRK ün heykellerini indirip STALİN kileri dikerse hiç şaşırmam. Birde bazı KEMALİST yobazlar veörümcek kafalı KAMALİST ler çıkmış devlet nerde diyor. ulan adi şerefsizler sizler bu çakkalara oy atarken aklınız neredeydi. Sen git teröristle iş tut sonra yetiş devlet bu ATAMA saldırıyor. Daha durun bunlar iyi günleriniz bakın bakalım o desteklediğiniz cancık terör grupları ve kripto ermeniler size ve ATANIZA neler yapacak. CANAN KAFTANCI gibi bir ermeni cancığını MAHMUT TANAL gibi totoşu SEZGİN TANRIKULU gibi CIA ajanlarını siz hala başınızda tutun. bunlar iyi günleriniz. asıl darbeyi bu cancık teröristler ve koministler size son dakkada vuracak. bunlar ATANIZI nede ANITKABİRİ ayakta bırakacaklar. ahanda buraya yazıyorum. Türkiyedeki KEMALİZM yıkılışı HDP ve TKP gibi partilerle olacak.
 • SelimSelim23 gün önce
  30 BİN NÜFUSLA BUNLAR KENDİNİ İLDEN VE BİR ŞEYDEN SAYIYOR. DEVLET BUNLARA GEREKEN HADLERİNİ BİLDİRMELİ. SEN KİMSİN Kİ TÜRKİYEDEKİ BİR İLİN İSMİNİ KAFANA GÖRE DEĞİŞTİRME CÜRETİNDE BULUNUYORSUN.
 • anadolu kurduanadolu kurdu23 gün önce
  komünizm dine karşıdır aileye karşıdır insanı insan yapan fıtri nevarsa hepsine karşıdır bazı geri zekalı salakların bu komünisti kutsaması geri zekalılıktan başka birşey değildir ancak asalak ruhlu habiskarakterler komünisti sever
 • Yusuf canYusuf can24 gün önce
  Sahte Atatürkçüler netededi uz ulan M Kemal'in askerleri hadi macaniz yiyorsa laf söyleyin Beşiktaş Kadıköy Bakırköy deliler sesiniz çıkmaz degilmi nede olsa komünist M.kemal olsaydı önce dersi diyenlere sonrada size gökten sevgiler yagdirirdi
 • ahmed saidahmed said24 gün önce
  OSMANLININ cellat meşhur KARA ALİ VARDIR..HER SABAH bunun gibi kelleler uçurulur.TAŞ; çıraklar tarafından itina ile yıkanır..ne zaman ki o taş süleymaniye fetva dairesi karşısına atılıp müşterisiz bırakılıp terk edildi..YANİ KAATİL VE HAİNLERE KARŞI İDAM CEZASI TATBİK EDİLMEZ OLUP İHMAL EDİLDİ. OSMANLI, TARİH SAHNESİNDEN SİLİNİP DECCAL TARAFINDAN YIKILDI.fakaat ve laakin TOPKAPI SARAYINDA BULUNAN HAZRETİ DAVUD ALEYHİSSELAM KILICININ KİTABESİ VARDIR VE O KİTABEDE BU NAM KILICIN KIYAAMETTEN ÖNCE; O TERKEDİLMİŞ VE SÜLEYMANİYE HAVALİSİNİN YOL VE KALDIRIMLARININ BÜYÜK TADİLATI ESNASINDA FETVA DAİRESİ KARŞISINDA BULUNAN YERİNDEN (ki o taş gayb edilmeden evvel ben gözlerimle o taşı görmüşümdür) SÖKÜLEN TAŞIN TEKRAR YERİNE OTURTULUP DECCALIN KAFASININ UÇURULACAĞI YAZMAKTADIR.VE HATTA O KİTABEDE MEHDİ ALEYHİSSELAM TARAFINDAN MEZKUR KILIÇ İLE MEZKUR TAŞ ÜZERİNDE UÇURULMUŞ DECCAL KELLESİ RESM EDİLMİŞTİR.BUNLARI AMERİKA VE İSRAİL BİZDEKİ SERSERİLERDENBİN KAT FAZLA BİLMEKTEDİR.. HAA..ONUN İÇİN DE, VAK'A YAKLAŞMAKTA İKEN HER ŞEYİN, UZUN BİR PLANLAMA İLE BİR ÇAKMASINI ÜRETMEKTE VE BİZDEKİ İLİMSİZ SERSERİLERE O ASL OLANLARA KARŞI BİR NEFRET VEREREK GUUYAA BAŞARMAKTA GÖRÜNMEKTEDİR..FAKAT HAYHAAT Kİ HER MUUSAA BİR FİRAVN SARAYINDA MİSAFİR EDİLİR VE CAN DÜŞMANLARI TARAFINDAN MAMALARLA BÜYÜTÜLÜP O MUUSAA TARAFINDAN KELLELERİNİN UÇURULACAĞI GÜNÜ SABIR VE TESLİMİYYET İLE BEKLEMEKTEDİRLER..DECCALLARIN İSE O CELLAT TAŞINDAN KURTULUŞLARI YOKTUR.BUGÜN OLMAZSA YARIN..fakat MUHAKKAK.O TAŞ NEREDE İSE BULUNUP ÇIKARILACAK VE FETVA DAİRESİ KARŞISINDAKİ YERİNE MUHAKKAK KONULACAKTIR.
 • mehmetmehmet24 gün önce
  Türkiye de Dersim diye bir yer mi var? Tunceli de hakim savcı yok mu?
 • ................24 gün önce
  Gayet normal..oranın insanı dersim olarak biliyor memleketini..Reis de her konuşmasında halkın dediği olur dediğine göre bi problem yok..Adalet her yere adalet olmalı..
 • uyan tcuyan tc24 gün önce
  bunlar devlet içinde devlet kurmanın temellerini atıyorlar.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

16 Haziran 2019