Temsili validen çocuk parkı talebi

Bilecik’te, Valilik ve çeşitli kurumların makamları, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında temsili olarak ilkokul öğrencilerine bırakıldı.

22 Nisan 2019 Pazartesi 17:33
Temsili validen çocuk parkı talebi

Bilecik’te, Valilik ve çeşitli kurumların makamları, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında temsili olarak ilkokul öğrencilerine bırakıldı.


Bilecik Valisi Bilal Şentürk, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle makamını Cumhuriyet İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Büşra Çayır’a devretti. Temsili Vali Çayır’a eşlik eden arkadaşları Hilal Yalı Ertürk ve Emir Kemal Sakarya ile tüm çocukların bayramlarını kutlayarak, arkadaş seçimi, valinin görevleri ve kitap okumanın önemi ile ilgili çocuklarla bir süre sohbet eden Vali Şentürk, “Başarının sırrı disiplinden geçer. Kafanıza takılan her konuyu araştırın. Kitap okumak bardağa su doldurmak gibidir. Bardak doldukça yani kitap okudukça etrafınıza kitap gibi konuşmaya başlarsınız. Kitaplardaki bilgileri özümseyip davranışlarınıza döndürdüğünüz zaman doğru insan olursunuz” ifadelerine yer verdi.


Bilecik’teki öğrenciler adına Valilik koltuğuna oturmanın heyecan verdiğini ifade eden temsili Vali Çayır ise, “Türkiye Büyük Millet Meclisini kuran ve bize bu güzel bayramı armağan eden büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e tüm çocuklar adına bir kez daha teşekkürlerimi ve saygılarımı arz ediyor, tüm dünya çocuklarına barış ve huzur dolu bir dünya diliyorum” şeklinde konuştu.


Temsili Vali Çayır, Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin’i arayarak, çocuk oyun parklarının artırılmasını ve bakımını isterken, İl Emniyet Müdürü Ertuğrul Namal’dan da okul giriş çıkışlarında güvenlik tedbirinin artırılmasını istedi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 22 Nisan 2019 Pazartesi 17:33

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    21 Mayıs 2019