Seçim 2019 Sayfası

Teklif Meclis'e sunuldu! Binlerce kişiye maaş müjdesi

İşsizlik maaşındakison 120 gün kesintisiz çalışma koşulunun esnetilmesini kapsayan yasa teklifi TBMM Başkanlığı'na iletildi. Hükümetin 100 günlük eylem planında da yer alan düzenleme, 12 bin 500 işsizi ilgilendiriyor.

10 Kasım 2018 Cumartesi 11:30
Teklif Meclis'e sunuldu! Binlerce kişiye maaş müjdesi

CHP, işsizlik maaşı alabilmek için gerekli olan "devamsızlık" koşulunun kaldırılması için TBMM Başkanlığı'na teklif verdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı, Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, İşsizlik Sigortası'nın temel amacının işini kaybeden sigortalı vatandaşa iş bulana kadar gelir sağlamak olduğunu fakat yasada İşsizlik Sigortası Fonundan yararlanmanın çok ağır şartlara bağlandığını belirtti.

'Kesintisiz şartı kaldırılsın'

Biçer Karaca, hizmet akdinin sona ermesinden önceki son 120 gün kesintisiz prim ödeme şartında, kesintisiz olması şartının kaldırılmasını talep etti. Biçer Karaca, kesintisiz prim ödeme koşuluna takılan ve işsizlik sigortası fonundan yararlanamayan yaklaşık 12 bin 500 vatandaşın sorununa çözüm olması amacıyla kanun teklifini verdiğini ifade etti.

Prim koşuluna yeni düzenleme

Biçer Karaca'nın verdiği kanun teklifi aynı zamanda prim koşuluna dair yeni düzenlemeler içeriyor. Teklifte, işsizlik maaşı bağlanabilmesi için son 3 yılda 600 gün prim ödeme koşulunun 360 güne çekilmesi öngörüldü.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 10 Kasım 2018 Cumartesi 11:30

YORUM YAZ

  • fatoşşşşşşşşşfatoşşşşşşşşş5 ay önce
    çok saçma bir kanun 5 sene işsizlik primi ödüyorsun. işten ayrılırken son 4 ay içinde 118 gü ödedin 2 gün eksik kalmış deyip adamın işsizlik maaşınaı vermiyorsun. akp uyuma böyle kanun yapılmaz. müsteşarlarını iyi seç. böyle saman kafalıları müsteşar seçip oy kayıbına uğradığının farkındamısın. daha bir sürü saçma sapan kanunların var burada yazmaya kalksam sayfalar yetmez. sana oy verdiğimize pişman ettin bizleri.
  • AHMET AHMET 5 ay önce
    TAMAM HİÇ ÇALIŞMADAN EVDE YATANLARA MAAŞ VERELİM.ONDAN SONRA ÜRETİM YAPMAMIZ LAZIM DİYE HAVA ATALIM.İŞİNİ KAYBEDEN BAĞKURLU NE OLACAK

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Nisan 2019