Tekerlekli kayak koşusu için hayat durdu

Muş Valiliği ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Haydi Muş Spora” temalı Muş Olimpiyatları kapsamında gerçekleştirilen “Tekerlekli Kayak Koşusu” için kentte hayat durdu.

26 Nisan 2019 Cuma 13:04
Tekerlekli kayak koşusu için hayat durdu

Muş Valiliği ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Haydi Muş Spora” temalı Muş Olimpiyatları kapsamında gerçekleştirilen “Tekerlekli Kayak Koşusu” için kentte hayat durdu.


Trafik akışının durdurulduğu İstasyon Caddesinde Tekerlekli Kayak Koşusu yapan sporculara, vatandaşlar tarafından büyük ilgi gösterildi. Vatandaşların heyecanla izlediği yarışmada, sporcular birinci gelebilmek için kıyasıya ter döktü. Nefeslerin tutulduğu yarış, Gençlik ve Spor Müdürlüğü önünden start alarak, Valilik önünde sporcuların finişe ulaşması ile sona erdi. Derece giren sporcular, Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Güler tarafından madalya ile ödüllendirildi. Yarışma sonunda gazetecilere açıklamalarda bulunan Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Güler, Haydi Muş Spora sloganıyla başlatılan Muş Olimpiyatlarının bugün 4. Gününde olduklarını belirterek, “Bu etkinliğimiz 5 gün sürecek. Muş’un en işlek caddesinde tekerlekli kayak koşumuzu gerçekleştirdik. Halkımızda çok ciddi teveccüh var, farkındalık oluşuyor, sporcularımız motive oluyor. Burada sporu tabana yaymak, farkındalığı, hissiyatı artırmak amacıyla yine spor altyapısını güçlendirmek, geliştirmek amacıyla Valimiz Doç. Dr. İlker Gündüzöz’ün himayelerinde yine Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün koordinasyonunda 5 gün boyunca Muş’un her yerinde 20 branşta, 21 dalda etkinlikler yapılacak. Yarışmamız, gerçek bir müsabakayı aratmadı. Olimpiyat ruhuna yakın bir tablo vardı.” dedi.


Öte yandan, polis ekipleri çevrede güvenlik önlemi alırken, sağlık ekipleri de sporcular için hazırda bulunduruldu.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 26 Nisan 2019 Cuma 13:04

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    19 Mayıs 2019