Taksim Camii yıl sonunda ibadete açılacak

2017 yılında temeli atılan Taksim Camii'nin bu yıl sonunda ibadete açılması bekleniyor.

27 Mayıs 2019 Pazartesi 15:05
Taksim Camii yıl sonunda ibadete açılacak

Taksim'de 2 yıl önce temeli atılan caminin, yıl sonu ibadete açılması hedefleniyor. 17 Şubat 2017'de temeli atılan ve yaklaşık 2 bin 482 metrekare inşaat alanına sahip caminin yapımı sürüyor. Mimarlar Şefik Birkiye ve Selim Dalaman imzasını taşıyan caminin alt katlarındaki kaba inşaat çalışmaları bitti. Caminin ana kubbesinin kaplaması tamamlanırken küçük kubbelerin kaplama işleminin bitirilmesi için çalışmalara devam ediliyor. Kaba inşaatı tamamlanan camide, mermer kaplama çalışmaları sürdürülüyor.

Aynı anda 2 bin kişi ibadet edebilecek

Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, ”Arkadaşlarımız caminin tamamlanması için büyük bir gayretle çalışmaya devam ediyorlar. Camiyi inşallah yıl sonuna kadar yetiştirme gayreti içerisindeler. Cami tamamlanınca yaklaşık 2 binden fazla kişinin aynı anda namaz kılacağı muhteşem bir eser olacak” diye konuştu.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 27 Mayıs 2019 Pazartesi 15:05

YORUM YAZ

  • Cumali MolCumali Mol18 gün önce
    Meyhaneler ne zaman kapanacak - onu söyleyin.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

16 Haziran 2019