• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

'Tahsin Paşa' bu kez orada görüntülendi!

Payitaht Abdülhamid dizisinde "Tahsin Paşa" karakterini oynayan sinema, dizi film oyuncusu ve yazar, avukat Bahadır Yenişehirlioğlu, gönüllü olarak Fildişi Sahili'nin Abidjan şehrindeki organizasyona katıldı.

Yeniakit Publisher
2019-08-11 01:18:00 -
'Tahsin Paşa' bu kez orada görüntülendi!

TRT 1 ekranlarında yayınlanan Payitaht Abdülhamid dizisinde "Tahsin Paşa" karakterini oynayan sinema, dizi film oyuncusu ve yazar, avukat Bahadır Yenişehirlioğlu, Türkiye Diyanet Vakfının (TDV) "Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş 2019 Vekaletle Kurban Kesim Programı"nın gönüllüsü olarak Fildişi Sahili'nin Abidjan şehrindeki organizasyona katıldı.

Yenişehirlioğlu, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, böyle bir organizasyona katıldığı için mutlu olduğunu ifade ederek, "İmparatorluk geçmişi olan Türkiye Cumhuriyeti dün olduğu gibi bugün de karşılıksız yardım elini dünyanın dört bir köşesine uzatıyor." dedi.

'Ne mutlu bize'

Bu büyük organizasyonunun Fildişi Sahili ayağında bir sanatçı ve yazar olarak bulunmanın kendisi için son derece anlamlı olduğunu kaydeden Yenişehirlioğlu, "Kardeşlerimizin gönlüne dokunuyor olmak merhametsizleşen dünyamıza küçük bir soluk getiriyorsa ne mutlu bize." diye konuştu.

Yenişehirlioğlu, Fildişi Sahili halkının Türkiye ile birlikte aynı gün bayramı kutlayacağını belirterek, Kurban Bayramı vesilesiyle Abidjan'nın çeşitli bölgelerinde kardeşleriyle bir araya geleceğini söyledi.

TDV aracılığıyla Türkiye ve dünya genelinden hayırseverlerden Fildişi Sahili için toplanan 6 bin 300 hisse kurbanın dini vecibelere uygun şekilde kesileceğini aktaran Yenişehirlioğlu, "Bu sayede gönül köprüleri kuracağız. Karşılıksız vermenin ne olduğunu yaşayacağız." ifadelerini kullandı

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

kenan ermeni

Tahsin Şahankaya mı? Ölmedimiydi la o kavad?

Gerçek

Müslümanlar a terorist diyen Kemal Kılıçdaroğlu nun partisine oy veren müslümanlar hicmi aklınız yok bu nasıl aymazlik bu nasıl bir kafa yapısı hiç mi Allah tan korkmadiniz yuh size.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23