Suudi Arabistan'dan Türkiye'ye akılalmaz 'Kaşıkçı' iftirası!

Dışişleri Bakanı Adil Cubeyr, öldürülen Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın cesedi hakkında Türkiye'den kendilerine bilgi vermediği iftirasını attı.

16 Haziran 2019 Pazar 07:05
Suudi Arabistan'dan Türkiye'ye akılalmaz 'Kaşıkçı' iftirası!

CNN International’a konuşan Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil Cubeyr, ABD Kongresinin, Kaşıkçı cinayetini şeffaf olarak soruşturmaması sebebiyle Suudi Arabistan’a silah satışını durdurma çalışmaları konusunda sorulan bir soru üzerine, ülkesinin ABD Kongresini ikna etmeye çalıştığını, Kaşıkçı cinayetindeki sorumluların yargılanmasına bu sene başlandığını söyledi.

"Kaşıkçı'nın neden öldürüldüğünü anlamaya çalışıyoruz"

Cubeyr, ABD istihbaratının cinayet emrini Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın verdiği iddiasıyla ilgili olarak, "Bu çok saçma. Kaşıkçı’nın öldürülme konusunda herhangi bir yetki verilmesi söz konusu değil. Kaşıkçı’nın öldürülmesinin ardındaki sebebin ne olduğunu anlamaya çalışıyoruz. Bu bir hataydı. Böyle bir şeyin tekrar olmaması için kesin tedbirler aldık" dedi.

"Cesedi hakkında Türkiye'den bilgi alamadık"

Adil Cubeyr, Kaşıkçı cinayetinin önceden planlandığı ve Cemal Kaşıkçı’yı öldürmek üzere Suudi Arabistan’ın İstanbul Konsolosluğuna bir ekibin gönderildiğinin bilindiğini, öldürme emrini kimin verdiğinin sorulması üzerine, soruşturmalardan böyle bir sonuç çıkarılmadığını, soruşturmanın ve yargılamanın halen devam ettiğini söyledi.

Sunucunun, Cemal Kaşıkçı’nın cesedinin nerede olduğunu sorması üzerine, Adil Cubeyr, bu konuda Türkiye’den bilgi istediklerini ve halen bir cevap alamadıklarını söyledi.

CIA, Kaşıkçı’nın öldürülme emrini Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın verdiği değerlendirmesinde bulunup bu konuda ABD Kongresine rapor sunmuştu. ABD Senatörleri de Kaşıkçı’nın öldürülme emrini Suudi Arabistan’ın Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ın verdiğine inanıyor.

ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy PelosiNew York’ta bir forumda yaptığı konuşmada Temsilciler Meclisinin ABD’nin Suudi Arabistan’a silah satışını engellemek için bir oylama yapacağını belirterek, "Suudi Arabistan’a silah satış yetkisini almak için bir oylama yapılacak. Bunun için savaşacağız ve bununla savaşmak için iki partiden de destek alacağız" dedi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 16 Haziran 2019 Pazar 07:00

YORUM YAZ

 • mahoagamahoaga1 ay önce
  Siyonizme itlik yapan, Mordakhai bin Ibrahim bin Moshe'nin katil ve yalancı torunlarınıAllah(cc) kahretsin.
 • İs-hakİs-hak1 ay önce
  ..r oradan karı kılıklı hergele yehudi yandaşı alçak
 • hercaihercai1 ay önce
  Takke dustu Kel gorundu. Sacmalamayi birakamadilar bi turlu!
 • ReisReis1 ay önce
  Siz de daha bunların kralı öldüğünde Ay-Yıldız'lı şanlı bayrağı yarıya indirin.
 • AlparslanAlparslan1 ay önce
  Bizim Arap Sevici AKP'lilere ve Recep Tayyip Erdoğan'a sormak lazım. Bu ...ların Eski hamilerinin ülkesinde yaptıkları bu çirkin operasyon neticesi Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni dünya kamuoyu önünde küçük düşürmenin hesabını vaktinde sormayıp, uzayan boynuzlarını neden kırmadılar? Adamlar baktılar ki, asrın liderinden(!!!) tık yok, daha da cesaretlenip, küstahça daha hadsiz şeyler söylemeye başlarlar.
 • çikoçiko1 ay önce
  bu ekremi de geçti
 • Zenci Musa Zenci Musa 1 ay önce
  Şerefsiz deyyus bilmemneyimin prensi...Bir cinayet işlediniz. Şimdi b#ku Türkiyeye atmaya çalışıyorsunuz. Herkes sizin gibi geri zekalı aptal değil, Ebu Cehil'in, Ebu Leheb'in soyları. Soysuz köpekler...
 • NurettinNurettin1 ay önce
  Dünyanın gözünün içine baka baka yalan konuşuyor ne yapsanız sonuç aynı çünkü ABD nin arka bahçesi dalga geçmeyin
 • ULAN KAMEREALAR EŞLİĞİNDE SİZİN KONSOLOSLUĞA GİRDİ ÇIKIŞI GÖREN YOK MALAR HOCANIZ KİMLAN SİZİN YAHUDİ CHP BEYLİKDÜZÜ FETOMUkamerelarar ULAN KAMEREALAR EŞLİĞİNDE SİZİN KONSOLOSLUĞA GİRDİ ÇIKIŞI GÖREN YOK MALAR HOCANIZ KİMLAN SİZİN YAHUDİ CHP BEYLİKDÜZÜ FETOMUkamerelarar 1 ay önce
  ulan pişkinliğebakchpbeylik düzündendersalmışalasanki
 • İbrahim akİbrahim ak1 ay önce
  Çok garip konsoloslukta adamı öldüren sizsiniz ceset hakkında sizin bilginiz olması gerekmez mi?
 • Abdullah MuratAbdullah Murat1 ay önce
  Müslüman bazı düşmanları gördüğü yerde öldürme yetkisi vardır ki bunu kuranda Allah emretmiştir Ama bu müşrik olma şirk koşma suçunu işleyenler içindir. Diğeri ise delil ve şahitlerle zaten mahkemesi yapılmış ve bozgunculuk sebebiyle öldürülme kararı çıkmış olanlar içindir Mesela Bu bir ajanlık suçuda olabilir.
 • aliali1 ay önce
  çok yakında öğrenirsiniz,öbür tarafta her hesap görülecek
 • Emine Altin Emine Altin 1 ay önce
  Suclarini bize yukleme hali yañi sucluluk hali
 • özkanözkan1 ay önce
  kani bozuk hain pislikler!!!birgün size gösterecegiz rüzgar netaraftan esdigini!!!
 • ŞamilŞamil1 ay önce
  Kaz beyin
 • MuzafferMuzaffer1 ay önce
  Şerefsiz satık itler, altın klozete sı..az diye yahudi hristyan götü yalayan onursuzlar,ingiliz uşağı hainler. Şaşarım şaşarımda bu arap milleti sizin gibi ingiliz işbirlikçisi ümmeti sırtından hancerleyen şerif hüseyin gibi bir hainin uzantılarına halen daha nasıl tahamül eder, keşke arap baharı denilen şey sizi yeseydi. Menfezlerde lağım çukurlarında leş bedenleriniz ceset edilseydi.
 • AlpAlp1 ay önce
  Cesedi bölüp parçalamıştınız; yaptığınız muameleyi mi soruyorsunuz. ABD min uşağı olduğunuz sürece burnunuz pislikten kurtulamayacak.
 • UstaUsta1 ay önce
  Ulan bu kahpe alçaklardan abd karılarını kızlarını istese itiraz etmeden verir bu homo deyyuslar bu araplar kadar onursuz bir millet yok ALLAHIN gönderdigi peygamberler ve hz muhammet hariç
 • sukrusukru1 ay önce
  Bunlarda namus kalmamış,Cemal kaşıkçıyı öldürdüklerini itiraf etmek zorunda kaldılar,ama evet biz öldürdük,elçiliğide haftalarca aramanıza izin vermedik ama söyleyin bize cesedi ne yaptınız diye Türkiye'ye soruyor.Şimdi bu adama ne demek gerekiyor?
 • TcVatanseverTcTcVatanseverTc1 ay önce
  Yalama amerikan fahişesi suud ailesi. Saddam,esat,kaddafi vs gibi sizinle işleri bittiğinde tüm hesaplarınıza ve paralarınıza el koyacak o amerika, leşlerinizide Tv de izleriz.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Temmuz 2019