Suudi Arabistan'dan skandal! Kabe imamı profesör Abdulaziz Balila'yı tutukladı

Suudi Arabistan yönetiminin Mescid-i Haram imamı Bandar Abdulaziz Balila'yı tutukladığı bildirildi.

16 Eylül 2018 Pazar 20:09
Suudi Arabistan'dan skandal! Kabe imamı profesör Abdulaziz Balila'yı tutukladı

Edinilen bilgiye göre, Mescid-i Haram imamı Bandar Abdulaziz Balila 11 Eylül'de Suudi Arabistan yönetimi tarafından tutuklandı.

Suudi Arabistan'da Veliaht Muhammed bin Selman'ın "reformları" çerçevesinde tutuklanan kişilerle ilgili bilgiler paylaşan sosyal medya platformu tarafından Balila'nın tutuklandığı doğrulandı.

Mescid-i Haram'da imamlık yapan Balila aynı zamanda Taif Üniversitesi'nde profesör.

Suudi Arabistan'da uzun bir süredir din adamlarına yönelik gözaltı ve tutuklamalar devam ediyor. Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ın göreve başlamasıyla birlikte tutuklamalarda artışlar yaşandı.

Ülkedeki birçok ilim adamı, imam ve vaiz, Suudi Arabistan yönetimine "muhalif" oldukları iddiasıyla tutuklanıyor.

Kaynak: Mepa News

 

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 16 Eylül 2018 Pazar 20:09

YORUM YAZ

 • ikraikra4 ay önce
  İnşaAllah Ayasofya açılır, imamı sen olursun. ilk kıraatini dinlediğimde demiş idim; hiç diğerlerine benzemediğini. Sen doğru ol, eğri belasını bulur.
 • AhmetAhmet5 ay önce
  bu tasmalı köpekler iyice kudurdular. israilden emir alıp uyguluyorlar ve zaten gizli yahudi köpeklerdirler. Dünya müslümanları bu salman denen it ve şurekasını tez elden devirmeleri gerekir.
 • davut bakidavut baki5 ay önce
  onların dedeleride aynı sebepten imamı azamı hapiste tutmadımı
 • Nazım ZenginNazım Zengin5 ay önce
  Dışarıda ezik tiplerin evdeki hanımı dövmelerine benziyor. Yahudiye gıkı çıkmayan Suud yönetimi evdeki evlatlarını hırpalıyor!
 • vasivasi5 ay önce
  ebu cehillerin ebu leheblerin torunları iktidar da oldukça, tebbet yeda ebu leheb , zenginlikleri onlara fayda etmeyecek, cehenneme odun taşımaya devam ededursunlar..onlara verilmiş kısa bir zamandır sadece...onlara , sürekli olan azabın tadını müjdelemek de bize düştü ...
 • saddisaddi5 ay önce
  SUUDİ ARABİSTAN TAMAMEN SİYONİZMİN ELİNE GEÇTİ. NE BÜYÜK ACIDIR. ALLAHIM İSLAMA YARDIM ET.
 • AHMETAHMET5 ay önce
  Amerikada, Salmanın beyni, elektronik dalgalarla yıkanmış olabilir. Zamanla Hacca gitme izni Amrikalılara bağlanırsa şaşmamak lazım.
 • SALLAMORSALLAMOR5 ay önce
  SAUDI PRENSI KABEYE MÜSLÜMAN DIN ADAMLARI ISTEMIYOR ONUN YERINE VATIKANDAN PAPAZLARI GETIRECEK BU DINSIZLERIN PRENSI SEYTAN BUNLAR YAKINDA SAUDI ARABISTAN HIRISTIYAN OLURSA SÜPRIZ OLMAZDI SALMAN DENILEN SEYTAN AMERIKADA OKURKEN COK SEYLER YAPTI AMERIKANIN ISTIHBARATIN ELINDE COK BÜYÜK DELILER VAR UYUYSTURUCU ES CINSELIK V.S BUNUN ICIN SALMANIN DIBI KAYNIYOR.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Şubat 2019