Suudi Arabistan barış yanlısı 3 alimi idam edecek

Suudi Arabistan Mahkemesi, terörizm ile suçladığı barış yanlısı din âlimi Şeyh Selman Uda, Awad El Karni ve Ali El Omari’yi Ramazan’dan sonra idam edilmesine karar verdi.

24 Mayıs 2019 Cuma 00:12
Suudi Arabistan barış yanlısı 3 alimi idam edecek

Suudi Arabistan Mahkemesi, terörizm ile suçladığı barış yanlısı din âlimi Şeyh Selman Uda, Awad El Karni ve Ali El Omari’yi Ramazan’dan sonra idam edilmesine karar verdi.Suudi Arabistan’da Muhammed Bin Selman’ın yaklaşık iki yıl önce Veliaht Prens olmasıyla ülkede farklı seslere yapılan baskılar devam ediyor. Suudi Arabistan Mahkemesinin, şimdi de 3 barış yanlısı alimi idam edeceği ortaya çıktı. Terörizm ile suçlanan barış yanlısı din âlimi Şeyh Selman El Uda, Awad El Karni ve Ali El Omari’nin Ramazan’dan sonra idam edileceği aktarıldı. Şeyh Selman El Uda, 2017’de Katar ile yeniden barışılması için dua ettiği sosyal medya paylaşımından sonra tutuklanmıştı.İnsan Hakları İzleme Örgütü’nün Ortadoğu araştırmacısı Adam Coogle âlimlerin idamıyla ilgili, “Suudi savcılar, bu kişilere yönelik ölüm cezasını yalnızca barışçıl siyasi görüşleri ve ilişkileri nedeniyle veriyor” dedi.Middle East Eye gazetesine konuşan bir Suudi yetkili Nisan ayında 37 kişinin idam edilmesiyle uluslararası camianın nabzının yoklandığını ileri sürdü.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 24 Mayıs 2019 Cuma 00:12

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    19 Haziran 2019