Seçim 2019 Sayfası

Kağıt toplayan küçük Muhammed'in namaz kıldığı görüntüler duygulandırdı

İstanbul Esenyurt’ta 10 yaşındaki Suriyeli Muhammed’in topladığı kartonu kendisine seccade yapıp gözden uzak bir köşede namazını kılması görenleri duygulandırdı.

09 Kasım 2018 Cuma 10:28
Kağıt toplayan küçük Muhammed'in namaz kıldığı görüntüler duygulandırdı

10 yaşındaki Muhammed Meyuf, Suriye'deki savaşın yıkımından ailesi birlikte kaçan yüz binlerce çocuktan biri. 4 yaşındayken Türkiye'ye gelen Muhammed şimdi 10 yaşında. Yaşıtları okula giden Muhammed, boyundan büyük kağıt toplama arabası ile aile ekonomisine katkıda bulunuyor. Beş vakit namazını kılan Muhammed. dün yine kağıt toplarken ezanı duyunca kağıt toplamayı bıraktı. Topladığı kartonlardan kendine seccade yapan küçük Muhammed ardından namaz kılmaya başladı.

"İşi bırakıp hemen namazımızı kılacağız"

Bu sırada Muhammed haberciler tarafından görüntülendi. Namazını kıldıktan sonra gazetecilerin sorularını cevaplayan küçük Muhammed, "Ezan okunduğu esnada işi bırakıp hemen namazımızı kılacağız. Namazı her zaman kılıyoruz. Ben 6 sene önce Suriye'den buraya geldim. Benim evim Esenyurt Kuzuyolu'nda kalıyorum" dedi. 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 09 Kasım 2018 Cuma 10:28

YORUM YAZ

  • DavutDavut5 ay önce
    Namazını kılan Suriyeli benim gözümde, beynamaz Türk'ten milyon kere daha iyidir. Daha üstündür. Bu işin Suriyelisi şusu busu yok. Kim daha takva ehliyse işte ben o millettenim. Türk'se Türk'üm, Kürt'se Kürt'üm, Arap'sa Arabım. Bunun aksi ırkçılıktır. Artistliktir.
  • sahinsahin5 ay önce
    bir zamanlar cok siradan ve dogal olan bir görüntüyü gördügümüzde artik garipsiniyoruz

Günün Özeti

Günün Karikatürü

23 Nisan 2019