• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Suriye satrancında son durum; şah ve mat

Gazetemiz okurlarından Alaaddin Kısa, "Suriye satrancında son durum; şah ve mat" başlıklı yazısını bizimle paylaştı.

Yeniakit Publisher
2020-02-17 12:13:00 -
Suriye satrancında son durum; şah ve mat

Alaaddin Kısa

Rusya için her şey iyi gidiyordu... Rejimi dilediği gibi kontrol ediyor, Astana Anlaşması gereği uyulması gereken hiçbir şarta uymuyordu.

Türkiye ise her seferinde ateşkes istiyor ve sadece kısa bir süre ateşkesten sonra Rejim, Rusya’nın emriyle ateşkesi bozuyordu. Bu durum şöyle açıklanabilir. Eskiden mahallede çocuklar arasında kavga olurdu. Çocuklardan iyi huylu olana kötü huylu yaramaz çocuk saldırır ve iyi huylu çocuk onu uyarırdı.

Bu uyarı üzerine diğer çocuk durur gibi yapar ancak kötü huylu çocuk tekrar saldırır.. Bu durum birkaç kez tekrar eder. Sonunda sabrın da bir sonu vardır. İyi huylu çocuk  kötü huylu çocuğun dersini verir. Suriye’de durum bunu andırıyor. Rusya aşırı şımarık güçlü çocuk rolü oynuyor. Ama karşısında OSMANLI TOKADINI çok iyi bilen bir Anadolu Yiğidi var. Rusya o yüzden kaybedecek. Türk Milleti sabırlıdır ama vatanını kimseye böldürmez ve yedirmez. Rusya İdlip’teki milyonlarca insanı Türkiye’ye sürmekle Anadolu’ya kast etmiştir.

Bu eylem vatanın bölünmez bütünlüğüne saldırıdır. Türkiye İdlib’i bütünüyle almalıdır. Böylece milyonlarca insan Suriye’de kalmalıdır. Eğer Suriye’den böyle bir göç dalgası gelirse AK PARTİ seçimleri kaybeder. Yapılması gereken bu gelişi engellemektir.

Türkiye Dünya Devleti olduğunu Suriye’de Irak’ta Libya’da ve Doğu Akdeniz’de göstermiştir. Türkiye Uydu Devlet değildir. Ne Rusya’ya ne de Amerika’ya bağlıyız. Tam bağımsız ve menfaatlerini kendi kendine yönlendirebilen bir devlettir. Rusya ya da Amerika bizimle iyi geçinmek zorunda olduklarını sahada ve masada göreceklerdir.

Türkiye liderinin yıkılmaz iradesi ile tüm Dünyaya dur demiş emperyalizmi her mevzide geriletmiştir. Rusya Suriye’ye ait bir güç değildir ve oradan çekip gitmek zorundadır.

Türkiye ise Osmanlı’nın torunudur ve Suriye üzerinde hak sahibidir. Bundan dolayı adaletin yeniden tesisi için Türkiye’nin anti-emperyalist idaresine ihtiyaç vardır.

Rusya Afganistan’dan nasıl kovulduysa Suriye’den de kovulacaktır. Bunu da Mehmetçik yapacaktır.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23