Seçim 2019 Sayfası

Süper Kanlı Kurt Ay tutulması nedir? Süper Kanlı Kurt Ay tutulması ne zaman?

2019’da at ne zaman tutulacak sorusuna ilişkin merak da artıyor. 2018 yılında Kanlı Ay tutulması gerçekleşmişti. Kanlı ay tutulmasının ardından dünyanın farklı yerlerinde bir çok depremler meydana gelmişti. 2018’i geride bırakıp 2019’a girildi. 2019'un ilk ay tutulması için geri sayım başladı. Süper Kanlı Kurt Ay tutulması gök olaylarına ilgi gösterenler tarafından merak ediliyor. Peki Süper Kanlı Kurt Ay tutulması nedir? Süper Kanlı Kurt Ay tutulması ne zaman? Süper Kanlı Kurt Ay tutulması Türkiye'den izlendi mi? İşte Kanlı Ay tutulmasına ilişkin son dakika bilgileri...

23 Ocak 2019 Çarşamba 11:40
Süper Kanlı Kurt Ay tutulması nedir? Süper Kanlı Kurt Ay tutulması ne zaman?

2019’da at ne zaman tutulacak sorusuna ilişkin merak da artıyor. 2018 yılında Kanlı Ay tutulması gerçekleşmişti. 2018’i geride bırakıp 2019’a girildi. 2019'un ilk ay tutulması için geri sayım başladı. Süper Kanlı Kurt Ay tutulması gök olaylarına ilgi gösterenler tarafından merak ediliyor. Peki Süper Kanlı Kurt Ay tutulması nedir? Süper Kanlı Kurt Ay tutulması ne zaman?

Süper Kanlı Ay tutulması nedir?

Kanlı Ay Tutulması olarak anılan gök olayında Dünya'ın gölgesi Ay'ı tamamen karanlıkta bırakarak tam Ay tutulması yaşandığı zaman gerçekleşir. Bu nedenden dolayı Ay, kırmızı renkte görülür.

Süper Ay tutulması ne zaman oldu?

2019'da ilk ay tutulması için heyecanlı bekleyiş başladı. Süper Kanlı Kurt Ay tutulması 21 Ocak 2019 Pazartesi günü gerçekleşti.  Süper Kanlı Kurt Ay tutulması öncesinde gök olaylarına ilgi duyanlar, tutulmanın Türkiye'den görülüp görülemeyeceğini merak ediliyordu. Tutulmanın Türkiye'den görülemeyecek olmasının nedeni ise o saatlerde Türkiye'de Ay'ın batmaya yakın olması.

2019'un ilk ay tutulması gerçekleşti. Tutulma, Kuzey ve Güney Amerika ile Kuzey Avrupa'da tam olarak izlenirken, Avrupa'nın geri kalanı ve Afrika'da ise parçalı olarak görüldü. 2019'un ilk ay tutulması, Kuzey ve Güney Amerika ile Kuzey Avrupa'da tam olarak izlenirken, Avrupa'nın geri kalanı ve Afrika'da ise parçalı olarak görüldü. 

Kurt ayı nedir?

Kuzey Yarım küredeki kültürlerde Ocak ayında görünen dolunaya Kurt Ayı adı veriliyor. Nedeni ise bu kültürde yaşayan insanların, geçmişte uzun kış gecelerinde dolunayı izlerken kurt ulumalarını duyması. 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 23 Ocak 2019 Çarşamba 11:40

YORUM YAZ

  • NurNur3 ay önce
    Hadi bakalım görelim nasıl olacak salakkadın dünya çapında bir araştıma yap önce bu güne dek islama katılanların sayısını biz zorlamıyoruz hak din islamdır Allah islamdan başkadin tanımıyor bizde Rabbimizin bize emrettiği dini yaşıyoruzsizler cehennem odunusunuz

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Nisan 2019