Sudan Askeri Geçiş Konseyi Başkanı Burhan'dan Mısır'a ziyaret

- Sudan Askeri Geçiş Konseyi Başkanı Abdulfettah el-Burhan Mısır'ı ziyaret ederek Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi ile görüştü

26 Mayıs 2019 Pazar 00:26
Sudan Askeri Geçiş Konseyi Başkanı Burhan'dan Mısır'a ziyaret

KAHİRE (AA) - Sudan Askeri Geçiş Konseyi Başkanı Orgeneral Abdulfettah el-Burhan, Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi ile başkent Kahire’de bir araya geldi.

Mısır Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, Burhan’ın Sisi ile yaptığı görüşmenin ardından Dışişleri Bakanı Samih Şükri ve İstihbarat Birimi Başkanı Abbas Kamil ile de görüştüğü kaydedildi.

Görüşmede Sisi ve Burhan’ın Sudan halkının tercihlerine öncelik verilmesi konusunda anlaştığı, Sisi’nin, ülkesinin Sudan’ın güvenlik ve istikrarını desteklediğini ifade ettiği aktarıldı.

Burhan göreve geldiği geçen 13 Nisan’dan bu yana ilk kez Mısır’ı ziyaret etti.

Sudan'da 19 Aralık'ta ekonomik kriz sebebiyle başlayan gösterilerin hızla başkent Hartum ve ülke genelinde rejim karşıtlığına dönüşmesinin ardından ordunun 11 Nisan'da yönetime el koyduğunu açıklamasıyla 30 yıllık Ömer el-Beşir dönemi sona ermişti.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 26 Mayıs 2019 Pazar 00:26

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    20 Haziran 2019