Seçim 2019 Sayfası

Saadet Partisi İlçe Başkanlığı, vatandaşlara bez torba dağıttı

Bursa'nın İnegöl ilçesinde, Saadet Partisi İlçe Gençlik Kolları üyeleri, ücretsiz bez torba dağıttı.

12 Ocak 2019 Cumartesi 17:46
Saadet Partisi İlçe Başkanlığı, vatandaşlara bez torba dağıttı

Bursa'da SP İnegöl İlçe Gençlik Kolları; İnegöl İlçe Başkanı Hasan Eroğlu ve yönetim kurulu üyelerinin de katılımıyla, ilçe sakinlerine üzerlerinde 'Çare Var' yazılı bez torbaları ücretsiz dağıttı.

Etkinlikte konuşan SP İlçe Gençlik Kolları Başkanı Resul Cerhal, "Marketlerde uygulamaya konulan paralı poşetler tepkiye neden oldu. Yeni uygulama ile vatandaşların marketlerden alışverişleri için alacağı poşetler 25 kuruş ile satılmaya başlandı. Öncelikle Saadet Partisi olarak ifade etmek isteriz ki; plastik kullanımını azaltmak için yapılan her uygulamanın arkasındayız. Ancak 'plastik kullanımını azaltmak' kılıfıyla yapılan rantın da soygunun da karşısındayız" dedi."Poşet parası, sözde 'çevre dostu uygulama' adı altında, vatandaşın sırtına yüklenirken, satış yapan firma ise parayla satılan poşetlerindeki logosunu kaldırmayarak bedava reklam yapmaya devam ediyor" diyen Cerhal, şunları kaydetti:

"Tekrar üzerine basarak söylüyoruz; reklam içeren poşetler para ile satılamaz. Sanki bir virüs gibi şehrimizin her noktasında biten, İnegöl'ün yerli esnafını, mahalle bakkalını bitiren, adeta kapitalizmin sokak şubeleri olan zincir marketler, bu uygulama ile kendilerine ciddi maliyet oluşturan poşet bedelinden kurtulduğu gibi, poşetin maliyetini düşündüğümüzde bunun satışından da yüzde 300'e varan kâr sağlamaktadır. Buradan yöneticilerimize ve yetkililerimize sesleniyoruz; Eğer ki mesele çevre dostu bir uygulama ise eğer ki mesele plastik kullanımını azaltmak ise o zaman hiçbir suretle poşet kullanılmasına izin verilmesin. Belirlenen bir limitin üzerinde alışveriş yapanlara ilgili market tarafından ücretsiz bez torba verilsin. Böylelikle hem poşet kullanımı tamamen kalkmış olacak hem de vatandaşa ek bir külfet getirilmeyecektir. Ancak bu tavsiyemiz sonrasında vatandaşı değil de zincir marketlerin bu işten ne kadar zarar edeceğini düşünenler de olacaktır. İşte o zaman paralı poşet uygulamasının çevre dostu değil, sermaye dostu bir uygulama olduğu ortaya çıkacaktır."

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Ocak 2019 Cumartesi 17:46

YORUM YAZ

 • Ayşe Ayşe 3 ay önce
  Çöpümü de mi bez torbada atacağım? Şimdi gidip çöp torbası almak zorundayım. O plastik değil mi?
 • hayatihayati3 ay önce
  yapınYAPIN....REKLAMLARINI YAPIN........booooOOOLLLL.....boooooooooOOOOLL ... yaapın REKLAMLARINI.....gİTsinler DİN DÜŞMANIchpiledüşüpkalksınlar....SONRA bir CHP ..çıksın DİNİMİZE ...HAKARET..ETSİN...sonraSİZDEçıkıpO.CHP liye DİN..DÜŞMANIdiyeFEVARENedersinizzzzzzzzzzzz
 • Abdullah.Abdullah.3 ay önce
  Bari bez torbaları dağıtın ...
 • Mesut SarpMesut Sarp3 ay önce
  Gençler o boş torbalarla buyhudeye uğraşmayın, önce bunların içinin dolması için yiyiciler takımının hortumları nasıl kesilir onu keşfedin.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Nisan 2019