Karamollaoğlu'ndan ODTÜ açıklaması: Doğru değil!

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu partisinin haftalık basın toplantısında yaptığı açıklamada ODTÜ’de Başkan Erdoğan hakkında açılan skandal pankart hakkında konuştu. Skandal pankartla ilgili tutuklanan sözde öğrencilere sahip çıkan Karamollaoğlu, “Pankart açtıkları için eğer öğrenciler gözaltına alınıyorsa bu doğru değil” dedi.

12 Temmuz 2018 Perşembe 15:47
Karamollaoğlu'ndan ODTÜ açıklaması: Doğru değil!

Geçtiğimiz günlerde ODTÜ’de gerçekleştirilen mezuniyet töreninde bir grup öğrenci Başkan Recep Tayyip Erdoğan hakkında skandal bir pankart açmıştı. Pankartta Erdoğan’a hakaret dolu içerikler yer alırken savcılığın başlattığı soruşturma doğrultusunda 4 öğrenci tutuklanmıştı.

Partisinin haftalık basın açıklamasında bir gazetecinin sorduğu soruya cevap veren Karamollaoğlu, pankart açan öğrencilere sahip çıktı. Karamollaoğlu yaptığı açıklamada öğrencilerin tutuklanmasının doğru olmadığını dile getirirken Cumhurbaşkanı’na hakareti meşru gördü.

İşte Karamollaoğlu’nun o açıklaması:

"Sadece kendi kanaatlerini yansıttıkları, pankart açtıkları için eğer öğrenciler gözaltına alınıyorsa bu doğru değil, bu aynı zamanda bir gözdağı." yanıtını verdi.

Haber Tarihi: 12 Temmuz 2018 Perşembe 15:47

YORUM YAZ

 • 145314534 ay önce
  Mesut SARP,mesele fikir beyanı değil,mesele seçme hakkına sahip olan ve tercihini beğenilir veya beğenilmez kullanan ülke vatandaşlarını " BENİMLE AYNI DÜŞÜNCEDE DEĞİLSİN " mantığı ile aşağılama meselesidir,senin fikrini beğenmeyen bir yakınının,arkadaşının,eşinin,dostunun veya tanımadığın birinin seni aşağılayarak fikrini beğenmemesi doğru olabilir mi ?
 • Mesut SarpMesut Sarp4 ay önce
  Eger mesele fikir beyanıysa Karamolla haklı, herkes aynı fikirde olma mecburiyetinde degil o anca Kuzey Korede var, hatta başkanlarını ilah olarak görüp gercekten firavuna tapar gibi tapmaktalar...
 • kayıkayı4 ay önce
  bu moruk iyice kafayı sıyırmış.yarın birgün pkklıları neden öldürüyorsunuz bu yanlış derse de hiç şaşmam.
 • Şeref KazanŞeref Kazan4 ay önce
  Yazıklar olsun onuruna şerefine.Sizin gibi ayak takımları sayesinde nidü belirsiz piçler ne yaptığını bilmez halde ünv lerde öğrenim değil dommuzluk yapma peşindeler sana verdiğim oya yazık(Bu pankart kim için açılırsa açılsın alçaklıktır açanlarda oradaki bütün görevlilerdeiçeri alınmalılar)
 • yusuf toygunyusuf toygun4 ay önce
  Çekemezdik şah abbasın derdini, başımıza şimdi de kıllı Ovanis çıktı...Herif domuza bir kıl yapıştırmayı kar zanneden bir ruh inhitatı içinde...
 • hasan alkayahasan alkaya4 ay önce
  busefer dipdalgayı oddüden bekliyooooooooo yazık sana karamal chp nin koynundançıkmaaa
 • nadim hatipoğlunadim hatipoğlu4 ay önce
  bu insan ne yapmak istiyor bir kimse gecen okudum hakaret içermediği halde eleştiride bulunmuş mahkemelik oluyorlar eleştirenin cezasını çekmesi için davadan vaz geçmiyor kaldiki bu insan cumhur başkanı gibi bir makamda olsa isteyerek değil istemeden yan bakanların hepsini içer attırır kaldıki bu insanlar okumuş insanlar daha mezuniyette bunu yaparlarsa ellerine fırsat geçtimi neler yaparlar aynı olayı temel beye yapsalar hiç görmemezliktenmi gelecekti sormak lazım REİSE OLDUMU DOĞRU DEĞİL KANDİLERİNE EN ufak bir eleştiride rahatsız olup heme dava açmaya koşarlar.
 • berzah_berzah_4 ay önce
  öğrenci üniversitede eğitim görür,işi gücü eğitimdir,devlet okulunda okuyup devletin başına hakaret edemezsin,diplomanı al siyasete gir çık meydana miting yap hangi partiden olursan artık,hem öğrencilik yapıp hemde militanlık yapma,ha meşru sınırlar içinde yorum yap konuş eleştir,haddini bil ama,birilerinin taşeronluğunu yapma,sözcüsü olma,akıllı ol kendini kullandırma,özgürlük vs nutukları atanlar acaba kendilerine pankart açsalar hakaret etseler,düşünce özgürlüğü canım ne olacak derlermi acaba,ikiyüzlü olmanın anlamı yok,mert olun
 • akasya akasya 4 ay önce
  bu .... nereden töredi halka ve seçtiği kişiye hakaret edecek cezasız kalacak
 • oğuz kağanoğuz kağan4 ay önce
  hala değiştirmedilermi seni .
 • LAMAZİLAMAZİ4 ay önce
  Sosyal medyadan kendisine yapılan hakaretin için tazminata mahkum ettiği kişi içinde aynı şeyi söyleyebiliyor mu?İKİ YÜZLÜ.
 • MALUNABIYAMALUNABIYA4 ay önce
  BU SAPIK KARAMANOGLU GENE NE MAYMUNLUKLARIN PESINDE SAPIK SEN YARGIMISIN YARGI GÖREVINI YAPAR KARSI CIKARSINIZ YARGI GÖREVINI YAPMAZ KARSI CIKARSINIZ NE EDEPSIZ MAHLUKLARSINIZ SEREFSIZLER.
 • ÖMERÖMER4 ay önce
  ... FİYATINI SÖYLE ...
 • Ismail hakki efendiIsmail hakki efendi4 ay önce
  Bu sahisi lutfen haber yapmayin bunlar cöptur cöpluktur avrupa ulkesinde yasiyorum hic görmedim bir universitede Boyle pislikleri onlar kendi isini yapar Ama bizim universite ve okullarda böluculuk ve idelocuk konusmalar yapiliyor bilhassa egitimciler onlar egitiyor bu gencleri yanlis degilmi molla oglu onu neden demiyorsun birde Adam gibi konusuyorsun sende hic yuz yokmu ben senin yerinden olsam hemen istifa ederim milli görusu milletsiz ettin
 • tuğrultuğrul4 ay önce
  Peki o şerefsiz it öğrencilerin Dünya Lideri Başkanımıza hakaretine azıcık bir kınama yok mu? Sen ne menem şeysin Allah aşkına ne yapmanın peşindesin.Dost musun? Düşman mısın? Bunadın mı yoksa?

Günün Karikatürü

16 Kasım 2018