Karamollaoğlu'ndan “memurlara zam” yorumu

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, sosyal medya hesabından hükümetin açıkladığı memurlara zam teklifi ile ilgili yorumda bulundu.

17 Ağustos 2019 Cumartesi 11:18
Karamollaoğlu'ndan “memurlara zam” yorumu

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Twitter hesabından, hükümetin memurlara yönelik zam teklifitle ilgili paylaşım yaptı.

Teklifi ti’ye alan Karamollaoğlu, şu görseli paylaştı:

Hükümetin zam teklifi

Hükümetin memurlara zam teklifini açıklayan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 2020 yılı için ilk altı ay yüzde 3,5 ikinci altı ay için yüzde 3,0 ve 2021 yılı için de ilk altı ay yüzde 3,0 ile ikinci altı ay için yüzde 2,5 oranında zam teklif etmişti.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 17 Ağustos 2019 Cumartesi 11:18

YORUM YAZ

 • MelihMelih28 gün önce
  En basit biskuvisinden tut, yakit,elektrik, dogalgaz ....igneden iplige hersey muthis zamlandi. Enflasyonun aciklanan rakamlarla alakasi yok ve ayrica beklentilerin de komik oldugu ekonomik gostergelere ortada. Su hukumet elemanlarina yaptirmasinlar istatistikleri bakin gercek rakamlar ne cikiyor.
 • Hasan Şenay Hasan Şenay 1 ay önce
  Yerden göğe kadar haklı. İnsanın bu teklifi yaparken gerçekten bu kadar gülünç ve acınacak bir duruma düşeceğini koca bakan hiç düşünmemiş. Çok yazık insan Merkez bankasının yıl sonu enflasyon beklentisi tahmininden haberi olmayan bir bakanın orada niçin bulunduğu sorusunu kendine sormadan edemiyor! Bu vatan ve millete hizmet etmekle daima şeref duymuş emekli bir öğretim üyesi olarak bakanın bu üzücü ,menfi tutumunu şiddet ve esefle kınadığımıve dolayısıyla bütün memur ve emekli kardeşlerimin hissiyatını dile getirmiş olduğumu düşünüyorum saygılarımla.
 • ÖmerÖmer1 ay önce
  Enflasyon farkı artı 3.5 bence iyi.. 4d li yüzde 4 alıyor enflasyon farkıda yok... yanlız bakan milletvekili cumhurbaşkanı için de zam oranı en fazla bu kadar olsun.. hatta bir yasa çıkması lazım bunların maaşını da millet karar verse
 • vatandaş rızavatandaş rıza1 ay önce
  Hacı Erbakan Hoca %50 yaptıda ne oldu yaranabildimi. Bunu en iyi bilen sensin . Sen bari yapma.
 • Yalman Güç Yalman Güç 1 ay önce
  TTemel Karamollaoğlu'na ciddiyetle kulak veriniz.Bir tarihte SİVAS'a hızlı tren getirilmesini Sivas'tan göçü arttıracağını bilimsel(!!!!!) şekilde izah etmişti.Ya ÇAMLICA CAMİİ'nin göteriş için yapıldığını camiyi dolduracan cemaatin hiçbir zaman olduğunu iddia etmişti.Gerçi cemaat camii şerifi defalarca doldurmuştu.Temel'in tesbitine göre AK Parti otobüslerle ahali taşımıştı.Hatta hapishanelerde BAYRAM Namazı için (!!!!) mahklûm getirtmişti.Ya en büyük eşsiz (oha oha oha) TC belini doldopğrultmak için YATIRIMLARI durdurmalıydı.Bu zata hala kulak vere varmıdır….
 • aslan akbeyaslan akbey1 ay önce
  temel bu sefer şaka yapmamış. doğru söylemiş. ayrıca bu bakan kadının zam rakamını okurken yüzündeki alaycı gülümseme de dikkatimizden kaçmadı.
 • BekirBekir1 ay önce
  Hükûmet seçimde tam bir bozguna uğramak için herşeyi yapıyor...Memurun oyunu küçümsüyor ama sandıkta rovaşataya hazır olsun...

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Eylul 2019