Somalili bakandan YÖK'e ziyaret

Somali Kültür ve Yükseköğretimden Sorumlu Devlet Bakanı Abdirahman Mohamud Abdulle, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç'ı ziyaret etti

18 Nisan 2019 Perşembe 10:10
Somalili bakandan YÖK'e ziyaret

ANKARA (AA) - Somali Kültür ve Yükseköğretimden Sorumlu Devlet Bakanı Abdirahman Mohamud Abdulle, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç'ı ziyaret etti.

YÖK'ten yapılan yazılı açıklamaya göre, Türkiye'de eğitim gören Somalili öğrencilerin durumunun görüşüldüğü ziyarette, Somali üniversitelerine kapasite geliştirme noktasında sağlanacak destekler ile üniversiteler arası iş birliği konuları ele alındı.

Ziyarette, YÖK Başkanvekili Prof. Dr. Rahmi Er, Somali'nin Ankara Büyükelçisi Jama Abdullahi Muhammed ve Somali Büyükelçiliği Kültür Ataşesi Abdulaziz Abdirahman Hasan ile Mogadişu Üniversitesi Rektörü Dr. İbrahim Muhammed Mursal ve Simad Üniversitesi Rektörü Muhammed Mohamud Muhammed de yer aldı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 18 Nisan 2019 Perşembe 10:10

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    25 Mayıs 2019