• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

ABC kanalından 'iftira' sonrası Türkiye açıklaması: Pişman olduk!

Türkiye'nin terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı aleyhine yürütülen kara propagandaya, ABD'li haber kanalı ABC de destek oldu. Küstah kanal silah tanıtımında kaydedilen görüntüleri harekat sırasında çekilmiş gibi yayımladığı için 'pişman' olduğunu açıkladı.

Yeniakit Publisher
2019-10-15 07:32:00 - 2019-10-15 08:26:59
ABC kanalından 'iftira' sonrası Türkiye açıklaması: Pişman olduk!

Amerikan haber kanalı ABC'nin silah tanıtımı sırasında kaydedilmiş güçlü patlamaların yer aldığı video görüntülerini, harekat sırasında kaydedilmiş gibi servis etmesine ilişkin ülke basınına açıklama yaptı.

"Pişmanız"

Gizmodo haber sitesine elektronik posta aracılığıyla açıklamada bulunan kanal sözcüsü,  Suriye sınırında diye yayımladıkları görüntülerin "doğruluğuna ilişkin şüphe ortaya çıkınca yayımdan kaldırdıklarını" ve "hatadan dolayı pişman olduklarını" belirtti.

Görüntüleri "Suriye'de kıyım" diye sundular

Amerikan ulusal haber kanalı ABC, silah tanıtımı sırasında kaydedilmiş güçlü patlamaların yer aldığı video görüntülerini, harekat sırasında kaydedilmiş gibi çarpıtarak servis etti.

Alt bantta "Suriye'de kıyım" yazılı haberi aktaran sunucu, "Burada yer alan görüntülerde, Türk ordusunun Suriye'nin bir sınır kasabasında Kürt sivilleri bombaladığı görülüyor. Türkiye'nin desteklediği savaşçıların, Amerikan müttefiki olarak DEAŞ'a karşı savaşan Kürtlere karşı korkunç zulüm uyguladığına ilişkin haberler geliyor." ifadesini kullandı.

Haberde kullanılan görüntülerin aslında ABD'de 2017'de gerçekleştirilen bir silah tanıtımı sırasında kaydedildiği anlaşıldı. Televizyon kanalının görüntüleri haber bülteninde kullanmadan önce, cep telefonuyla patlamaları kaydeden insanları montajlayarak videodan çıkardığı anlaşıldı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Trabzonlu

Sadece pişman değilsiniz ki birde sıfatınız var,o.ç pişmansınız siz
 • Yanıtla

mert

Bugüne kadar yalan ve dolanla her türlü melaneti işlediniz ve yahudi yayın organlarınızla dünyayı kandırdınız. Taa ki bir kahraman çıkıp ta davosta ağzınıza sı..çıncaya kadar.Bundan sonra bu dünyada siz yalancı ve zalimlere rahat huzur olmayacak İnşaallah. İçimizdeki satılmış hain mason politikacılar sayesinde bir asır hem uyuttunuz hem de canımızı yaka yaka aklımızı başımıza getirip uyuyan devi uyandırdınız. Bundan sonra biraz da siz acı çekeceksiniz. Kızıl yahudinin arzu mevut hayalinin içine edeceğiz. İkinci adım İnşaallah özgür ve kurtarılmış Kudüs olacak. Şimdi anladınız mı eli kanlı katil sürüsü.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23