• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Sivas-İstanbul yolunda koronavirüs paniği! Yolcu, kimlik kontrolü sonrası apar topar hastaneye götürüldü

Sivas’tan İstanbul’a otobüsle yolculuk yapan bir şahsın Erzincan Karayolu üzerinde polis ekipleri tarafından yapılan kimlik kontrollerinde daha önce yaptırdığı koronavirüs testinin pozitif çıktığının belirlenmesi üzerine, şahıs çağrılan ambulans ile alınarak Sivas Numune Hastanesi (ÇAGEM) birimine kaldırıldı.

Yeniakit Publisher
2020-07-01 12:27:00 -
Sivas-İstanbul yolunda koronavirüs paniği! Yolcu, kimlik kontrolü sonrası apar topar hastaneye götürüldü

Sivas’tan İstanbul’a yolculuk yapan bir şahsın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testinin pozitif çıktığının anlaşılması üzerine şahıs ambulansla hastaneye kaldırıldı, otobüsteki vatandaşlara ve şahısla temas eden polise Kovid-19 testi yapılacak.

Pozitif koronavirüs testi kimlik kontrolünde ortaya çıktı

Doğanşar ilçesinden İstanbul’a giden yolcu otobüsü Erzincan Karayolu üzerinde bulunan uygulama noktasında durduruldu. Polis ekipleri tarafından yapılan kimlik kontrollerinde otobüste bulunan bir yolcunun İstanbul’da yaptırdığı korona testinin pozitif çıktığı belirlendi. Şahıs uygulama noktasına çağrılan ambulans ile alınarak Sivas Numune Hastanesi (ÇAGEM) birimine kaldırıldı. Şoför, muavin ve 5 yolcunun bulunduğu otobüsün hiçbir mola noktasında durmamak kaydıyla İstanbul’a gitmesine izin verildi. Otobüs içerisinde bulunan 8 kişi İstanbul’a vardığında da test yaptırılacak. Şahısla temas eden polis memuruna da Kovid-19 testi yapılacağı öğrenildi.

"Biz de İstanbul'da test yaptıracağız"

Otobüs şoförü Halil Bal, "Aldığımız yolcunun birinde Korona çıkmış, önceden testini yaptırmamış. Yolcuyu aldılar, biz yolumuza devam edeceğiz. Biz de İstanbul’da test yaptıracakmışız." dedi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

dürüst

Son derece doğal bir olay,lütfen olayı büyütmeyelim.Hastalığın doğal seyrinde bu tip sapmalar da vardır.
 • Yanıtla

vedat uşaklıgil ataseven

HALK ZIR CAHİL.... AĞIR CEZALAR GELMEDEN BU CAHİLLER AKILLANMAZ...
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı