Seçim 2019 Sayfası

Şirin Payzın'ın CNN Türk'teki görevine son verildi

CNN Türk'te Ne Oluyor programını yapan ve sunan Şirin Payzın'ın kanalla yolları ayrıldı. Demirören grubuna geçtikten sonra pek çok ismin görevine son veren CNN Türk, Şirin Payzın'ı da gönderdi

12 Haziran 2018 Salı 22:40
Şirin Payzın'ın CNN Türk'teki görevine son verildi

Doğan Medya Grubu'nun Demirören Holding'e geçmesiyle birlikte, CNN Türk'te başlayan değişiklikler devam ediyor.

ŞİRİN PAYZIN'IN GÖREVİNE SON VERİLDİ

Son olarak "Ne Oluyor" programının yapımcısı ve sunucusu Şirin Payzın’ın CNN Türk’teki görevine son verildiği öğrenildi.

Şirin Payzın'ın neden ayrıldığı yönünde ise taraflardan bir açıklama yapılmadı.

ŞİRİN PAYZIN KİMDİR?

Şirin Payzın, 1968 yılında İstanbul‘da doğdu. Baba tarafı Kırım göçmenidir. Behice Boran büyük teyzesidir. Babası Nizam Payzın gazeteci olduğu için Ankara‘da yaşadı. Lise yıllarında tiyatro ile ilgilendi. 1987 yılında üniversite için Fransa‘ya gitti, o sırada babası ölünce geri döndü. İstanbul Üniversitesinde Filoloji bölümünde yarım dönem okuduktan sonra Ankara‘da Bilkent Üniversitesine geçti; Sanat Tarihi ve İşletme okudu. Sonra da Üniversite eğitimini New York‘da New York Üniversitesi‘nde tamamladı.

Okul bitince de Birleşmiş Milletler‘deki Türkiye Daimi Temsilciliği’nde işe girdi. Televizyoncu Ufuk Güldemir‘in yönlendirmesiyle Türkiye’ye dönerek televizyonculuk yapmaya başladı. Show TV‘de çalışmaya başladı.

1994-1999 yılları arasında ATV ana haber bülteni kadrosunda diplomasi muhabirliği yaptı. ATV ve Sabah Gazetesi adına gittiği yurt dışındaki pek çok haber sırasında devlet başkanlarıyla özel röportajlar gerçekleştirdi. 1997 yılında Libya Lideri Muammer Kaddafi ile yaptığı özel röportajla Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ”Yılın Röportajı” ödülünü kazandı.

Şirin Payzın, CNN TÜRK‘ün kurulduğu 1999 yılında kıdemli diplomasi muhabiri olarak göreve başladı. 2002 yılının eylül ayına kadar bu görevini sürdürdü. 2001 yılında “Dünyada Bugün” programını hazırladı ve sundu. CNN TÜRK’te “Yeni Gün Hafta Sonu”nu hazırlayıp sunuyor. Ayrıca, muhabirliğe de devam ediyordu.

2003 yılının Mart ayında başlayan, Irak Savaşı sırasında TRT adına İran‘a gitti ve buradan özel bir program hazırlayarak sundu.

Muhabirlik görevi süresince, Pakistan‘daki askeri darbe, AB Helsinki Zirvesi, İsrail‘de ikinci intifada, İran‘da seçimler, Bağdat‘ta yaşanan krizler, 11 Eylül sonrası New York‘ta düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu da dahil olmak üzere, sıcak haberleri CNN TÜRK adına yerinde izledi.

Ankara’da diplomasi muhabiri olarak Türk dış politikasına dair haberler ve röportajlar yaptı. 2001 yılında “Dünyada Bugün” programını hazırladı ve sundu. Irak’tan izlenimlerini “Perspektif” programı için belgesel olarak hazırladı.

Payzın, siyasette, ekonomide, gündelik yaşamda, sporda ve dünyada yaşanan gelişmelerin ele alındığı “Ne Oluyor?” programı ile CNN Türk'te yayın hayatına devam etti.

Şirin Payzın, Fransızca ve İngilizce bilmektedir.

Ödülleri :

1997 – Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ”Yılın Röportajı” ödülü – Libya Lideri Muammer Kaddafi ile yaptığı özel röportajla
2004 – Metin Göktepe Yılın Görüntülü Haber Ödülü – “Hepsi Birer Güldünya” belgeseliyle

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Haziran 2018 Salı 22:40

YORUM YAZ

 • Ercan GüvenErcan Güven10 ay önce
  Bu şahsı hiç benimseyip de bizden biri olarak göremedim.Müslüman mahallesinde ha bire salyangoz satıyordu.İyi olmuş.
 • vatanvatan10 ay önce
  Din düşmanı ve terör sevici bu moloz yığınlarının bu vatanda dahi yeri olmamalı aslında.
 • SADİSADİ10 ay önce
  NE OLDU ATAİST ŞİRİN VURDULARMI KI.INA TEKMEYİ
 • fatihin neslifatihin nesli10 ay önce
  sözcünün ve benzeri yobazlarının arasına katılması an meselesi.
 • Sina SALIKSina SALIK10 ay önce
  ne kovulması sanki doğan medyanın zihniyeti değişti. aydın doğan ne ise yıldırım demirören onun iki katı. geçiniz. sen şimdilik kenar(ıy)a çekil demişler. halk tv de mağdurları oynar. güzel danışıklı dövüş.
 • mehmet 53mehmet 5310 ay önce
  ....tarafların neden ayrıldığı yönündeki açıklaması olmadığı halde.
 • Ayşe Ayşe 10 ay önce
  Bu güzelleme nedir...
 • Nizam ÖztürkNizam Öztürk10 ay önce
  Bu hanım yerli değil.
 • fatma özgelfatma özgel10 ay önce
  Terör sevicilere böyle yapılmalı işsiz itibarsızlık en güzel ceza.Artık dağa çıksın sevdikleriyle birlikte kamp yaparlar.
 • ahmetahmet10 ay önce
  gezi olaylarini DEVRIM ZANNEDEN, misafirine sotu degil akil vermeye kalkan ve Sn.alev alatlidan hakettigi dayagi yiyen ve akillanmayan kullanisli ve cesaretli figur idi... gec bile kalindi
 • Ali HaydarAli Haydar10 ay önce
  bi .....den daha kurtulduk
 • Yunus 16 Yunus 16 10 ay önce
  AMERİKAN UŞAKLARI NIN İŞİNE SON.
 • bozkurtbozkurt10 ay önce
  İyi olmuş hande fırat ve nagehan alçı içinde bekliyoruz..
 • HiçHiç10 ay önce
  Hürriyet hala aynı... özellikle yazarlar...

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Nisan 2019