ABD ile İsrail arasında F-35 krizi! Trump'tan Netanyahu'ya uyarı

Terör devleti İsrail'de yayın yapan Haaretz gazetesi, ABD ile İsrail arasında F-35 krizi yaşandığını ileri sürdü. Gazetede yer alan haberde, Irak ile ilişkileri zorlu bir süreçten geçen Washington yönetiminin, Tel Aviv yönetiminin Bağdat'ta F-35 savaş uçaklarıyla, İran hedeflerine hava saldırısı düzenlemesinden rahatsız. Haberde ayrıca, Trump'ın Netanyahu'yu bu konuda uyardığı da yer aldı.

25 Ağustos 2019 Pazar 07:10
ABD ile İsrail arasında F-35 krizi! Trump'tan Netanyahu'ya uyarı

Terör devleti İsrail'in son dönemde Irak'taki bazı hedeflere F-35 kullanarak sık sık operasyon yapması ABD'de sıkıntıya yol açtı. Tel Aviv yönetimini uyarıp "F-35 operasyonları ile sınırları zorluyorsunuz" diyen ABD'nin, Bağdat yönetimi ile ilişkileri de zorlu bir süreçten geçiyor.

Netanyahu'yu uyardı

Haaretz gazetesinde yer alan haberde, bu konuda ABD Başkanı Donald Trump'ın İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'yu uyardığına dikkat çekildi.

İsrail son dönemlerde üst üste Bağdat'ın kuzeyinde bulunan ve İran tarafından desteklendiği iddia edilen bazı askeri kampları ve silah depolarını vurmuştu. Bu operasyon "stealth" özelliğe sahip F-35 uçakları tarafından gerçekleştirilmişti.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 25 Ağustos 2019 Pazar 07:10

YORUM YAZ

 • MâlumMâlum26 gün önce
  Ekonomik kriz başladığında İsrail, ABD'nin fişini çekecek.
 • Abdullah MuratAbdullah Murat26 gün önce
  Kuranda kafirler topluğu yani cehennem ehli bir üyesi şeytandır Hristiyan ve yahudiler bu inkar grubunun parçasıdır kuranı inkar etmektedirler yahudiler özel bir lanete uğramış ayrıcalıklı bir grup olmakla beraber bu cehennemin katman katman olması ile alakalı olabilir. Tüm kafirler topluluğu şeytanın dostları olarak adalandırılmaktadır ve tağut yolunda (Allahın gadap ettiği işler uğruna bu heva heves çıkar zulum ve şeytanların mücadele fısıltısı olabilir Sonuçta yaptıkları bozgunculuk ve zulumdür).Kuranda kafirler savaşılması emrolunan düşmanlardır Dost edinmek yasaktır ve Dost edinen onlardan olur hükmü vardır. Hrsitiyan ve yahudilerinde haham ve papazlarını Allahı bırakıp rab edinmeleri Hristiyanların Allahın oğlu var deyip ilah edinmeleri müşrik oldukları bildirilmektedir. Zaten inkarı seçen şirke bulaşmaktadır. Şeytan Allahın affetmeyeceği en büyük suçlara insanı çeker Bu karanlıklarda dünyada gelebilecek Allahın helakına sebep büyük suçlar vardır. Şirk ve küfür ve müminlere baskı. Onların birbirlerinin dostu olmakla beraber aralarındaki ilişki ise örümcek ağı misali olarak tanımlanmıştır. ve aralarında çatışmaların şiddetli olduğu bilgisi verilmiştir Onlarla muhataplık şeytanla muhataplık gibidir Asla güvenilmezler Kullanma ve kandırma yalan ve hile eğilimleri vardır. Müminin kuranda öğütlenen tavrı kafirlere karşı onurlu boyun eğmeyen ve şiddetli , kendi aralarında ise şevkatli olmalarıdır. Müşrikler pislikten ibarettir Onlar yeryüzünden temizlenmesi gereken pisliklerdir
 • Hayrettin HatunoğluHayrettin Hatunoğlu26 gün önce
  Bir köpek efendisini nasıl uyarır? Trump'u Amerika'daki doların sahibi Yahudiler seçtirdi. Şimdi efendilerine köpeklik ediyor.
 • Mustafa Mustafa 26 gün önce
  Şeytan kardeşlerin kavgası sizi sevindirmesin. Birlik olur aklını kullanmayan lara vururlar.
 • MisafirMisafir26 gün önce
  It iti issirmaz göstermelik tiyatroya kanmayin

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Eylül 2019