Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil'den Selçuk Bayraktar ve KADEM’e çağrı

İstanbul Sözleşmesi’nin etkin uygulanması adına düzenlenen toplantılara katılarak halkın tepkisini çeken KADEM’e eleştirilerin arkası kesilmiyor. Ahmet Şimşirgil, Selçuk Bayraktar’ın KADEM’e ilişkin attığı tweet üzerine kaleme aldığı yazıda KADEM’in sözleşmeye yönelik destek faaliyetlerini eleştirdi.

14 Temmuz 2019 Pazar 13:25
Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil'den Selçuk Bayraktar ve KADEM’e çağrı

Oğuzhan Çağlar  yeniakit.com.tr 

Türkiye Gazetesi Yazarı Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil, İstanbul Sözleşmesi’nin uygulanmasına yönelik destekleriyle gündeme gelen KADEM’e eleştirilerde bulundu. Şimşirgil, KADEM’e sığınıp Soros faaliyetleri yürüten oluşumların varlığına dikkat çekerek, “İstanbul Sözleşmesi’nin kabulü ile birlikte uygulamaları izleme ve müdahil olma hususunda, ülke genelinde bir anda tam 95 tane dernek peydah oldu. Bunlar İstanbul Sözleşmesi’ni vesile ederek neler yapıyorlar? Sayın Selçuk Bayraktar veya KADEM yetkilileri bana anlatabilir mi?” ifadelerini kullandı.

“Soros’tan destek almamak, faaliyetlerin doğru olduğunu göstermez.”

Türk Milleti'nin KADEM faaliyetlerine olan eleştirilerini bugüne kadar gizlediğini belirten Şimşirgil, “Bugün gelinen noktada hemen herkes İstanbul Sözleşmesi’nin ülkeyi nerelere getirdiğini ve daha ne felaketlere doğru yelken açtırdığını görmekte ve de yetkililere şikâyetlerini iletmek istemektedir.” diye konuştu. Şimşirgil, Soros’un KADEM’i desteklemediği yönünde yapılan açıklamaları ‘ucuzluk’ olarak nitelerken, “Birincisi, Soros’tan destek almamak faaliyetlerin doğru olduğunu göstermez. İkincisi, sizinle beraber ve hatta sizin gücünüzden istifade ile ‘Cinsiyet Eşitliği’ projesini yürüten diğer kuruluşları görmek gerekir. Üçüncüsü ise İstanbul Sözleşmesi bugüne kadar nelere mal oldu ve daha ülkeyi nerelere sürükleyecektir. KADEM yetkilileri bu defa da sakın, “onlar bizi bağlamaz” basitliğine kaçmasınlar!” ifadelerini kullandı.

“Türk halkı imdat istiyor: ‘Ailem çöküyor, lütfen tedbir alın!’”

TBMM’de gerçekleştirilen “İstanbul Sözleşmesi’nin daha etkin uygulanması” konulu toplantıları, aile yapısının çökertilmesi yönündeki hareketlerin hızlandırılması olarak niteleyen Şimşirgil, “Bunu nereden anlıyoruz? Buyurun katılımcıları görelim: KADEM’in yanı sıra Türk Kadınlar Birliği, GİKAP, Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı, KASAV ve Kadın Dayanışma Vakfı. Şimdi KADEM yetkilileri lütfen bana açıklasınlar! Eşcinselliği savunan “Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı” ile nasıl birlikte hareket ediyorsunuz? Sizi bir araya getiren hangi güçtür?” diye konuştu.

“Mor Çatı, ailenin temeline dinamit koymaktadır”

Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil, İstanbul Sözleşmesi’nin etkin uygulanması toplantılarına katılan KADEM’in Mor Çatı ile bir araya gelmesini de eleştirerek, “Bunlar nikâha ve İslam’a düşmanlar. 18 yaşına kadar nikâh kıyıp evlenen genci tecavüzcü diyerek insan yerine koymayıp en aşağılık mahluk gibi görenler, 13 yaşındaki kızın ise istediği gençle istediği şekilde flört etmesine her türlü yeşil ışığı yakmaktadır.” ifadelerini kullandı. Şimşirgil Mor Çatı’nın, ebeveynin çocuğunu uyarmasını şiddet olarak tanımladığını belirterek, “Baba veya annenin, oğlunu veya kızını ‘Böyle davranma’ diye ikaz etmesi, baskı ve şiddetin alanına girmektedir. Bu durum dini temelden yıkmak değil de nedir? Zira sevgili peygamberimiz “Din nasihattir” buyurdu. Baba oğluna, anne kızına, eşi hanımına yanlış gördüğü bir hususta ikaz görevini yapamayacak mı? İşte bu durum ailenin temeline dinamit, milletin geleceğine atom bombası koymakla birdir!” dedi.

“Bu sözleşmeye bütün bir millet tavır göstermelidir”

KADEM’in, toplumun İstanbul Sözleşmesi’negösterdiği yoğun tepkinin önlenmesinde bir dalgakıran gibi davrandığını belirten Şimşirgil, “KADEM’in gerisinde gizlenmiş, ülkenin geleceğini ve aile yapısını mahvetmek üzere ordu gibi çalışan genelde Soros vakıfları ile desteklenen onlarca STK vardır. İstanbul Sözleşmesi’nin kalkması, KADEM’in varlığına mâni midir?” diye konuştu. Şimşirgil, sözleşmeye karşı çıkmanın Ak Parti’ye en büyük destek olduğunu da belirterek, “Bir daha ifade edeyim ki bu durum partiler üstü bir meseledir. Millî bir davadır. İstanbul Sözleşmesi Batı’nın diktesidir. Bu ülkeyi mahvetmek adına en büyük ve tehlikeli projesidir! Bu duruma artık her kesimden insanın ve bütün bir milletin tavrını göstermesi gerekmektedir.” diye ekledi. 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Temmuz 2019 Pazar 13:25

YORUM YAZ

 • A.SARIA.SARI2 gün önce
  İstanbul sözleşmesinin tehlikesini ve KADEM'in niçin var olduğunu en mükemmel şekilde kaleme almışsınız teşekkürler. Bu sözleşme ve 6284 ile mağdur ne kadar kişi varsa birinin bile sesini duymaz oldular ilgililer ve yetkililer. Sizin gibi topluma mal olmuş medyatik kişilerin çoğalması ve direk sn.C.Başkanımızla görüşmesi de gerekiyor. Sn.C.Başkanı olayın farkında ama ne Aile bakanı ne Adalet bakanı çözüm aşamasına dahi geçmek istemiyorlar bu belli. Bu gidişat Ak Partiye çok zarar verecek AİLE YAPIMIZA ZARAR VERDİĞİ gibi... birileri bu durumu en tepeye izah etmek durumunda. KADEM bile Tayyip ERDOĞAN'a zarar vermekte, KADEM denen derneğin etkili isimlerinden biri ERDOĞAN oldukça başkanın alnına sürülmüş kara lekeden başka bişey olmıycak. Anlamak istemiyorlar mı, feraset mi kalmadı çözemiyoruz. Ya öyle ya da paranın gücüne esir olmuşlar başka izahı yok.
 • HakikatHakikat4 gün önce
  Islami herdefasin da savunan ilahiyatcilar başimizin tacıdır onlar soz soyleyeceklerin karşisinda ilk bizler durariz. .
 • şenay doğantşenay doğant4 gün önce
  kardeşim devlet belli bir yaştan önce evlenmeyi yasakladı nitelikli birlikteliği flörtü aşk yaşamayı yasakladı mı yok allah evlilik için resmi nikah şartı koştu mu yok allaha sığın allahın nikahı ile evlen hoca şartı da yok ki iki şahit huzurunda evlenme iradeni beyan et allahın rahmetine sığın evlen allaha emanet olun
 • HakikatHakikat4 gün önce
  Şimşirgil hocama sonsuz katiliyorum mukemmel anlatmiş. .korkak ebleh menfaati için dinini satacak olan ilahiyatci eblehlerinede uyaridir dininizi satmadan ne zaman uyarida bulunacak nerde binlerce ilahiyat profesoru. .''sizin heryeriniz prof olsa ne olur ''dedigi gibi reisin aynen boyleler . .zerdüştlerde prof. .ey musluman millet bu ulkenin temel ve mihenk taşi siz degerli musluman halksiniz ..ilahiyatlarda yahudi ve hristiyan olan ögretim uyeleri doldu uyanik olun. .
 • KaraKara4 gün önce
  Tabi partide imanli ihlasli saliha kadinlar yerine köseleri menfaatperest cikarci femist ama basikapili tipler tutugu icin kadem habis bi ur gibi bu milletin sirtinda durmaya devam edecek
 • şenay doğan şenay doğan 4 gün önce
  kardeşim seni kadın ve erkek olarak yaratan allah mı devlet mi seni seni karşı cinsle nikah bağında toplayıp bunu ebedi eyleyen allah mı devlet mi eşinle arana muhabbet koyan allah mı devlet mi fıtratını belirleyen allah mı devlet mi yaratmak için hiçbir sebebe ihtiyacı yokken yarattığı kulları senin sulbüne bağlayan allah mı devlet mi peki bütün bunlar benim kudret alametlerimdir buyuruyor mu buyurmuyor mu allah kudret alametlerinden ve güzel ahlakından döner mi ne diye allaha yalvarır gibi devlete yalvarıyorsunuz anlamadım
 • şenay doğanşenay doğan4 gün önce
  herkes ve herşey birgün mutlaka ya rabbi yüce zatın habibin kitabın ancak dosdoğru yol üzereymişsiniz güzel olan hayır olan hak olan doğru olan yalnız sizmişsiniz sizden başka cennet yokmuş ama ben zalim ve cahilmişim bu güne kadar bunu görememişim diyecek yolun sonunda bundan başka bir hakikat yok insanoğlu o noktaya yaşarken mi gelir öldükten sonra mı gelir bilmiyorum ama bütün mevcudat birgün bu hakkikatta mutlaka toplanacak

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Temmuz 2019