Şehidimizin kanı Kuran-ı Kerim'in sayfalarını ıslattı!

Afrin'de dün şehit düşen Uzman Çavuş Orhan Sürmen'in bombayla tuzaklanan Kuran-ı Kerim'i kaldırmak isterken şehadete yürüdüğü anlaşılmıştı. Şehidimizin kanı, Kuran-ı Kerim'in sayfalarını ıslattı.

14 Mart 2018 Çarşamba 10:21
Şehidimizin kanı Kuran-ı Kerim'in sayfalarını ıslattı!

Afrin'de teröristlerin Kur'an-ı Kerim'i tuzaklayarak hazırladığı bombalı tuzak Uzman Çavuş Orhan Sürmen'i şehit etti.

Mehmetçiğin Kur'an-ı Kerim'e olan hassasiyetini bilen PKK/PYD'li teröristler, terk ettikleri bölgede Kur'an-ı Kerim'i bombayla tuzakladı.

TRT World Haber Müdürü Fatih Er, Twitter hesabından Uzman Çavuş Orhan Sürmen'in yere atılan Kur'an'ı kaldırmak isterken şehit olduğunu duyurdu.

Şehidin kanının Kuran-ı Kerim'i ıslattığı fotoğraf ise sosyal medyada paylaşım rekorları kırdı.

TSK'DAN AÇIKLAMA YAPILDI

Türk Silahlı Kuvvetleri, yapılan yazılı açıklamada, “Zeytin Dalı Harekatı kapsamında 13 Mart 2018 tarihinde Afrin bölgesinde icra edilen operasyonlar esnasında, bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, şehidimizin kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır dileriz” denildi.

Haber Tarihi: 14 Mart 2018 Çarşamba 10:21

YORUM YAZ

 • DinleDinle4 gün önce
  ...bu haberde de şehide bir saygısızlık olmuş.
 • corumlucorumlu4 gün önce
  Bu dini ve kitap için bu Mehmetçik bin kere öldürülse ve diriltilse tereddütsüz aynısını yapar. Çünkü o ecdadından öyle öğrendi ve uyguladı. Onun için önceden de korku yoktu bundan sonrada olmayacak. Rabbim resulullah (AS) ve Orhan gibi şehitlerimizin şefaatine bizi nail etsin.
 • HamidoHamido4 gün önce
  Şehadet ine Kuran ımız şahit olmuştur. Sen Allahın nekadarsevdiği bir kulmuşsun Şehid kardeşim Orhan.
 • abdullahabdullah4 gün önce
  Boyle kazaniliyor istiklaliyetBizim buyuk kafalar da der:İşimize gelmiyor Kuranin dedikleri,Hele zamana gore sen tevil et..
 • Deli DumrulDeli Dumrul4 gün önce
  Fikir yazanalara bir hatırlatma "Mü’minlerden öyleleri vardır ki, Allah’a verdikleri söze sâdık kaldılar. İçlerinden bir kısmı verdikleri sözü yerine getirmiştir (şehit olmuştur). Bir kısmı da (şehit olmayı) beklemektedir. Verdikleri sözü asla değiştirmemişlerdir." Ahzap 23SÖZÜN BİTTİĞİ YER:ZİRVE
 • MilletMillet4 gün önce
  Bu aslanımızı şehit eden kafir uşağı Allah senin ve seni gibi pis tuzakçı, soysuz köpeklerin bin belasını versin. Güzel çocuğum senin için göz yaşı döküyorum Rabbim seni Peygamber efendimize komşu eyler inşallah . Yaradan mevlam bizlere de böyle şehadet nasip eyle .Amin
 • HfzHfz4 gün önce
  Kendisinden başka ilah olmayan Allah, gerçekleşeceğinden şüphe olmayan Kıyamet Günü'nde, sizi kesin olarak toplayacaktır. Allah'tan daha doğru sözlü kim olabilir?
 • MaMa4 gün önce
  Bire binbir intikamin alınacak şehidim nurlar içinde yat ailesine sabırlar ihsan etsin yarabbim
 • Osmanlı Kadını Osmanlı Kadını 4 gün önce
  hasan ve polat siz insan mısınız?Hadsizler, sizlerle aynı havayı solumaktan utandım!Yazıklar olsun size ve sizin gibilere!!! Rabbim başınıza bir dert verirse bilin ki burda yaptığınız yorumdandır! Sonra ben ne yaptım da bu dert bana geldi diye düşünmeyin!!!
 • ..........4 gün önce
  Vatan oluncacan feda gerisi teferruat birahmet diliyelim
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018