Seçer: "İyi bir yönetim ve akılcı bakış açısı ile çok güzel işler yapacağız"

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Büyükşehir Belediyesi’nin güçlü bir belediye olduğunu ve kaynakları akıllı kullanarak hem Mersin’de hem de Anamur’da çok güzel işlere imza atacaklarını söyledi.

27 Mayıs 2019 Pazartesi 16:02
Seçer: "İyi bir yönetim ve akılcı bakış açısı ile çok güzel işler yapacağız"

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Büyükşehir Belediyesi’nin güçlü bir belediye olduğunu ve kaynakları akıllı kullanarak hem Mersin’de hem de Anamur’da çok güzel işlere imza atacaklarını söyledi.


Seçer, Anamurlu muhtarlarla ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile bir araya geldi. Seçer, toplumun sorunları ile yakından ilgilenen ve önemli bir dinamik olan sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin de yer aldığı toplantıda, göreve yeni başlamasına rağmen hiç yabancılık çekmediğini belirterek, "Konulara yabancı olmadığım için Anamur’dan Tarsus’a kadar, Çamlıyayla’dan Mut’a, Gülnar’a kadar birçok noktadaki sorunları bildiğim için koltuğa oturduğumdan itibaren görevimi yadırgamadan yaptım” dedi.


Seçer, Büyükşehir Belediyesi’nin güçlü bir belediye olduğunu ve kaynakları akıllıkullanarak hem Mersin’de hem de Anamur’da çok güzel işlere imza atacaklarını ifadeetti.


Anamur’un var olan belli başlı sorunlarını iyi bildiklerini ve çözüme kavuşturmak içinen kısa sürede gerekli adımları atacaklarını ifade ederek sözlerini sürdüren Seçer,“Anamur merkeze en uzak ilçemiz. Biz bu uzaklığı bahane edip hizmetlerde aksamayapmayacağız. İyi bir yönetim şeması, akılcı bakış açısı ve teknolojiyle çok güzel işleryapacağız” diye konuştu.


"Kaynakları en akılcı şekilde kullanarak sizlere hizmet olarak yansıtacağız”


Büyükşehir Belediyesinin borçları olduğunu söyleyen Başkan Seçer, bunları en kısasürede aşacaklarını ifade ederek, “Geçmiş dönemde kalan mevcut borçlar ve meclisteborçlanma yetkisinin verilmemesi nedeniyle geçici bir sorun yaşıyoruz ama süratlebunu aşacağız. Çok güzel hizmetler olacak. Amacım belli, herkes rahat olsun. Bana oyvermişsiniz vermemişsiniz inanın bunu hiç konu etmiyorum. Biz güçlü bir belediyeyiz.Amacımız hizmet etmek ve kaynakları en akılcı şekilde kullanarak sizlere hizmet olarakyansıtmak” ifadelerini kullandı.


“100 günlük planlarımız birçoğunu ilk 45 günde hayata geçirdik”


Seçer, konuşmasında Anamur’un köy yolu, su, kanalizasyon, otopark, sulama borusu ve hal tesisi gibi önemli konularda hizmet beklediğini, beklediği hizmeti de yapılacak plan dâhilinde en kısa sürede alacağını dile getirdi.


Seçer, seçim dönemi sözünü verdiği ulaşım ve su fiyatlarında indirimi göreve gelir gelmez hayata geçirdiklerini ve yine sözünü verdikleri esnaf masası, kariyer ofisi ve Mersin Yatırımcı, Girişimci Danışma Merkezi için de süratle çalışmalarını sürdürdüklerini iletti. Seçer, şöyle devam etti; "Bunlar önemli çalışmalar. Biz bunları 45 günde yaptık. Seçim bildirgemizde ne yazıyorsa onları yavaş yavaşyapmaya başlıyoruz. Beş yıl dolu dolu hizmet olacak. Parayı buldukça, borçtan hiç korkmadan hizmet edeceğim.”

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 27 Mayıs 2019 Pazartesi 16:02

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    18 Haziran 2019