Savunma sanayii 10 yılda 55 milyar dolar büyüyecek

Önümüzdeki 10 yılda 55 milyar dolarlık büyüme hedefleyen yerli ve milli savunma sanayiinin yeni projeleri Uluslararası Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi-MRBS'de sergilenecek.

18 Eylül 2019 Çarşamba 11:41
Savunma sanayii 10 yılda 55 milyar dolar büyüyecek

 Resul Ekrem Şahan  Ankara 

Savunma sanayiinin yeni vitrini Uluslararası Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi-MRBS, 2 Ekim’de kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Önümüzdeki 10 yılda 55 milyar dolarlık büyüme hedefleyen yerli ve milli savunma sanayiinin 14 yeni projesi ilk kez MRBS’de sergilenecek.

Askeri radar ve sınır güvenliği alanında sektörün gündemindeki öncelikli konuları tartışmak, en son teknoloji ürünlerin sergilenmesini sağlamak ve üreticilerle karar vericileri buluşturarak sektörün iç ve dış pazarda ticari gücünü artırmak amacıyla yola çıktıklarını söyleyen MÜSİAD Ankara Başkanı Hasan Basri Acar, MRBS’yi bu yıl yoğun ilgi doğrultusunda geçen yıla kıyasla 2,5 kat büyüterek savunma sanayinin önemli bir platformu haline dönüştürdüklerini söyledi.

Yeni Akit Gazetesi

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 18 Eylül 2019 Çarşamba 11:41

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    23 Ekim 2019