• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Sapkınların avukatlığına soyunan Ankara Barosu'ndan Diyanet İşleri Başkanı için skandal itham

Yeniakit Publisher
2020-04-26 16:03:00 -
Sapkınların avukatlığına soyunan Ankara Barosu'ndan Diyanet İşleri Başkanı için skandal itham

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, hutbesinde "İslam zinayı en büyük haramlardan kabul ediyor. Lûtîliği, Eşcinselliği lanetliyor." ifadelerini kullanmıştı. Bunun üzerine Ankara Barosu da sapkınların avukatlığına soyundu, Diyanet İşleri Başkanı'nı hedef aldı.

Ankara Hacı Bayram Camii’nde, temsili Cuma namazını kıldıran Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, hutbesinde tüm insanlığa, “Ey insanlar! Canımıza, aklımıza, inancımıza, malımıza ve neslimize zarar veren şeylerden uzak duralım” çağrısı yaptı.

"İslam Lûtîliği, Eşcinselliği lanetliyor"

Erbaş, İslam'ın eşcinselliği lanetlediğine bildirerek, "Ey insanlar! İslam zinayı en büyük haramlardan kabul ediyor. Lûtîliği, Eşcinselliği lanetliyor. Nedir bunun hikmeti. Hastalıkları beraberinde getirmesi ve nesli çürütmesidir, bunun hikmeti. Yılda yüzbinlerce insan gayri meşru ve nikahsız hayatın islamî literatürdeki ismi zina olan bu büyük haramın sebep olduğu Hiv virüsüne maruz kalıyor. Geliniz bu tür kötülüklerden insanları korumak için birlikte mücadele edelim." dedi.

Ankara Barosu, sapkınların avukatlığına soyundu

Bunun üzerine Ankara Barosu, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın nefret suçu işlediğini iddia ederek “Şaşkınlığımız; sesi çağlar öncesinden gelen bu şahsın, bir devlet kurumunun başında oturup söylemini kutsal sayılan değerler üzerine inşa ederek halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmesindeki kan kokan cüreti sebebiyledir." şeklinde skandal ifadeler kullandı.

Sapkınların avukatlığına soyunan Ankara Barosu, "Aldığımız ibretse, anılan şahsın içinde bulunduğu takvim yılında yaşamasına rağmen bundan sekiz-dokuz nesil önceki büyükleriyle aynı zihinsel ve dogmatik sınırlara sahip olmak için insan onuruna karşı gösterdiği büyük direnişten kaynaklanmaktadır." iddiasında bulundu.

Diyanet İşleri Başkanı'na çirkin itham

Diyanet'in kadın düşmanlığının zeminini hazırladığını ileri süren Ankara Barosu, Diyanet İşleri Başkanı Erbaş için, "Halkı ellerinde meşalelerle meydanlarda 'cadı' diye kadın yakmaya davet etmesi kimseyi şaşırtmamalıdır." şeklinde skandal bir iddiada daha bulundu.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Vatandaş

Adam sanki kendi düşüncesini söylemiş, beyler bunu Kuran vasıtasıyla Allah cc. söylüyor, siz Allah cc. hükmünümü sorguluyorsunuz, size göre haşa yaratıcı olsun, istekleri olmasın öylemi, kainatı yaratan İnsanın hakkını hukunu sizden daha iyi bilmeyecek öylemi, sizin yaratılışınız, nimetleriniz, mekanlarınız, iliminiz Allah'tandır, O' na karşı gelmekten sakının.

Nazım Kurucan

Şaşkınlığımız; sesi çağlar öncesinden gelen hukukçuların sabuklamasıdır.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23