Saldırı sonrası Trump'tan Suudi Arabistan açıklaması

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, Suudi Arabistan'daki iki petrol üretim tesisine düzenlenen saldırıya ilişkin açıklamalarda bulundu.

16 Eylül 2019 Pazartesi 16:57
Saldırı sonrası Trump'tan Suudi Arabistan açıklaması

ABD Başkanı Donald Trump, Suudi Arabistan'daki iki petrol üretim tesisine yapılan saldırıya ilişkin dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu.

İran'ı hedef alan ifadeler kullanan Trump, "Hatırlayın, İran drone'umuzu düşürdüğünde drone'un kendi hava sahalarında olduğunu söylemişti. Bu hikayeleri büyük bir yalandı. Şimdi Suudi Arabistan'a yönelik saldırı ile hiçbir alakamız yok diyorlar. Göreceğiz" dedi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 16 Eylül 2019 Pazartesi 16:57

YORUM YAZ

  • AYH8N ERG8N8Z EWET AYH8N ERG8N8Z EWET 1 ay önce
    ABD bu talihsiz olayla hedef göstermeye ülkelerin milli kimlikleri üzerinden rant devsirmeye başladı.Çok gecmez İki gün sonra suud karalığı ile beraber hedefe íranı koyarlarsa da şaşmayın.Ön yargılarında sekilenen dürtülerini iranin nufus sahasina sizmak ,Basra körfezini kontrol etmek için muhakkak devreye sokacaklardır.Sihalarla Suudların petrol tesisini vurmaları hedef göstermek bazinda ABD ve İsrailin;İranın nükleer tesislerinde nukleer bomba gelistirmesinden duyulan rahatsızlığı da simgeler ki karşılığında bu senaryoyu kendilerinin oyuna dönüştürdügůnü de akla getirmiyor değil. Zayıf devlet kimliğinin şeytani histerikle teceli ederek vuku bulması, bu şer ittifakının tarihteki bildiğimiz malum olan sonuçlarını doğuran;iradesidir ki bu iradenin tuzakları insanlığı ve ülkeleri (Iraktaki Baas rejimini israil yardımıyla iftira ve hedef göstermeyle cökertilmesi gibi) kaosa,sonu belirsizliğe götürür.Krallıkla idare edilen kökeni aşiret olan ataerkil vukuat perverlerin ucuz oyunlarına gelmeyelim Tarihi iyi okuyan yüksek zekâlar bu oyunların seceresini veşu anda da tekerrür ettiğini çok iyi bilmektedirler. Önlemi doğru taktik sratejilerden geçer ki ABD ve AB çözüm aşamasında kıyısında bile değiller.
  •  türk türk1 ay önce
    Hey king salman! Give me more money, we can not protect u with these...Hey Iran; we ll c, we ll d, we ll e, we ll f, we ll g ... bla bla bla...Tercümesi; Ulan Kral Salman, daha fazla para ver oğlum, koruyamiyoruz seni bu kadar paraya!Hey iran, gorusecegiz! Goruselim mi? Gorussek nasil olur? Gorusmesek nasil olur? Gorursun sen desem ne dersin? bla bla bla ...
  • AkilAkil1 ay önce
    Bunu yapan da Amerika dirdronenin bin km menzili nasıl gitmiş bir kaç milyon dolar silah satar işi baglar

Günün Özeti

Günün Karikatürü

23 Ekim 2019