• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Sahnede yine CHP’liler! RTÜK Başkanı ‘linç girişimini’ ilk kez anlattı

TBMM'de CHP ve HDP'li milletvekillerinin çirkin saldırısına maruz kalan RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, "Provokasyon amaçlı olarak oraya gelmiş vekillerle üzerimize yürüdüler. Milli iradenin tecelligahı olan yüce Meclisimizin çatısı altında böyle bir linç girişimi İle karşı karşıya kalmak bizi ziyadesiyle üzmüştür. Akşamın geç saatlerine kadar alnımızın akıyla bütçemizi komisyonda savunduğumuzu aktardık." dedi.

2019-11-16 15:26:00 -
Sahnede yine CHP’liler! RTÜK Başkanı ‘linç girişimini’ ilk kez anlattı

CHP Grup Başkan vekili Özgür Özel'le yaptığı basın toplantısı ve mevzuata aykırı hareketlerinden dolayı üyeliği düşürülen Faruk Bildirici'ye sahip çıkmak adına CHP'li ve HDP'li vekillerce yapılan çirkin saldırıya uğrayan RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, o anları anlattı.

"Meclisin çıkardığı 6112 sayılı yasamızı uyguladık diye bizi TBMM'nin yetkisini gasp etmekle suçladılar." diyen Şahin, "Provokasyon amaçlı olarak oraya gelmiş vekillerle üzerimize yürüdüler. Milli iradenin tecelligahı olan yüce Meclisimizin çatısı altında böyle bir linç girişimi İle karşı karşıya kalmak bizi ziyadesiyle üzmüştür. TBMM hakaretlerin havada uçuştuğu bir yer olmamalıdır" dedi.

Sabah'ta yer alan habere göre, RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin'in açıklamaları şöyle:

"Yasayı uyguladık diye gasp etmekle suçladılar"

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda dün Kültür ve Turizm Bakanlığımızın ilgili kuruluşu olarak Üst Kurulumuzun bütçesi de görüşüldü. Bütçemizi ortaya koyarken ilginç bir protestoyla karşılaştık. Tamamen hukuki olarak gerçekleştirdiğimiz eylemler sorgulandı. Hatta manipüle edildi. Meclisin çıkardığı 6112 sayılı yasamızı uyguladık diye bizi TBMM'nin yetkisini gasp etmekle suçladılar. CHP ve HDP'li milletvekillerinin birlikte önceden hazırlanmış dövizlerle, komisyon üyesi olmayan, üzülerek söylüyorum provokasyon amaçlı olarak oraya gelmiş vekillerle üzerimize yürüdüler.

"Linç girişimi ile karşı karşıya kalmak bizi üzdü"

Malumunuz Meclis'te bürokrat olarak, kurum Başkanı olarak doğrudan Milletvekillerine cevap veremiyorsunuz. Sadece bana değil toplantılara giden bürokratlara karşı gerçekleştirilen bu tarz eylemler bizleri hayretler içerisinde bırakıyor. Milli iradenin tecelligahı olan yüce Meclisimizin çatısı altında böyle bir linç girişimi ile karşı karşıya kalmak bizi ziyadesiyle üzmüştür. Bizler aslında orada misafiriz. Sizlerin vesilesiyle komisyonda bizlere destek veren Komisyon Başkanımıza ve Milletvekillerimize de çok teşekkür ederim. Bir konu hakkında tepkili olabilirsiniz, ama etik ve ahlaki değerleri unutmamak lazım.

"Alnımızın akıyla bütçemizi savunduk"

TBMM hakaretlerin havada uçuştuğu bir yer olmamalıdır. Hatta bazıları hızını alamadı, sosyal medyadan taciz etti. İsim de veriyorum, maalesef bir zamanlar gazetecilik yapmış, medya mensubu olmuş bir Milletvekili olan Tuncay Özkan, benim komisyondan kaçtığımı yazarak twitter hesabından paylaştı, bizler de aynı yolla karşılığını verdik. Akşamın geç saatlerine kadar alnımızın akıyla bütçemizi komisyonda savunduğumuzu aktardık.

"Siyaset hakaret etme mecrası değil"

Şükür kaçacak bir şey de yapmadık. Bu arada bazı CHP'li vekillerimizin de hakkını yemeyeyim. CHP Grup Başkanvekili Sn. Engin Altay orada konuştu ama hakaret etmedi. Altay'ın dün komisyonda belirttiği gibi siyasette eleştiri olabilir ama siyaset hakaret etme mecrası değildir.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

II.Murat

Bu arkadas,birkac kamu kurumundan yönetici ayagiyla,birkac tane aylik geliri olan arkadas degilmi? 
 • Yanıtla

Tata Tonga

Oraya buraya çekmeden dürüst bir şekilde makbuzları/d kontları/ belgeleri ile birlikte aldığı maaşı millete göstermeli... yoksa RTÜK başkanının söylediği hamasetten, CHP lilere söylenenler de iftiradan öteye geçemez
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23