Şahinbey’den kitap okuma yarışması

Şahinbey Belediyesi tarafından başlatılan proje kapsamında öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırmak için ödüllü kitap okuma yarışması düzenlendi.

25 Nisan 2019 Perşembe 15:22
Şahinbey’den kitap okuma yarışması

Şahinbey Belediyesi tarafından başlatılan proje kapsamında öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırmak için ödüllü kitap okuma yarışması düzenlendi. Yarışma kapsamında yapılacak sınav sonrası dereceye giren öğrencilere ise bisiklet, eşofman takımı ve şehir dışı gezisi gibi ödüller verileceği vurgulandı.


Şahinbey Belediyesi okuma seferliği başlatarak Şahinbey bölgesindeki okullara toplam 2 buçuk milyon kitap desteği sağladı. Sağlanan kitap desteklerinin ardından aralıklarla kitap okuma yarışması düzenleyen Şahinbey Belediyesi yapılacak sınav sonrası dereceye giren öğrencilere ise bisiklet, eşofman takımı ve şehir dışı gezisi gibi ödüller verileceği vurgulandı.


Gaziantep’te öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırmak ve kitap okuma sayısını arttırmak isteyen Şahinbey Belediyesi bu yönde çalışmalarına devam ediyor. Şuana kadar Şahinbey bölgesindeki okullara 60 adet zenginleştirilmiş kütüphane yapan belediye, 2 buçuk milyonu aşkın kitap dağıtımını da tamamladı. Proje kapsamında yer alan Türk Telekom Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret eden Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, öğrencilerle sohbet ederek yarışma konusundaki düşüncelerini sordu. Burada açıklamalarda bulunan Tahmazoğlu, "Öğrencilerimize kitap okuma alışkanlığı kazandırmak ve her evde bir kütüphane oluşmasını sağlamak için lise ve ortaokul öğrencilerimize birer tane kitap hediye ediyoruz. Şuana kadar 2 buçuk milyon kitap hediye ettik. Bu ay öğrencilere dağıttığımız kitaplardan da yarışma yapıyoruz. Bu yarışmanın sonucunda dereceye giren öğrencilerimize bisiklet, eşofman takımı ve şehir dışı geziler gibi ödüller veriyoruz. Bu yolla öğrencileri okumaya teşvik ediyoruz. Katılan tüm öğrencilere başarılar diliyorum. Okumak kadar güzel bir şey yok bunu unutmasınlar. Zaten dinimizin ilk emri de okudur. Bu nedenle okuma sayısını arttırmak için yeni millet kıraathaneleri, yeni kütüphaneler açarak öğrencilerimize destek vermeye devam edeceğiz. Bunun için de okullarımıza 60 adet zenginleştirilmiş kütüphane yaparak çok sayıda kitap desteği sağladık" diye konuştu.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 25 Nisan 2019 Perşembe 15:22

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    21 Mayıs 2019