Sadece o amaç için bisikletle 480 km yol kat ettiler

Çölyak hastalığının farkındalığını artırmak için 11 sporcu Kocaeli'den Ankara'ya kadar bisiklet sürdü.

15 Mayıs 2019 Çarşamba 14:56

 Necmi Güven  yeniakit.com.tr 

Çölyak hastalığının farkındalığını artırmak için 11 sporcu Kocaeli'den Ankara'ya kadar bisiklet sürdü. 

Kocaeli Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübü (KOBİDOS) üyesi 11 sporcu Kocaeli'nden Ankara'ya kadar bisiklet sürdü. Kocaeli Çölyak ve PKU Yaşam Derneği ile ortaklaşabir şekilde Çölyak hastalığının farkındalığını artırmak için düzenlenen etkinlikteki sporcular Ankara'ya kadar 4 günde 480 km yol kat ettiler.

Çölyak'ın farkındalığı artmalı

Çölyak hastalarının TBMM'deki temsilcisi AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer'i ziyaret eden sporcular "Glutensiz Bir Yaşam" temasını vurguladılar. Çölyak hastaları için iki yıl önce komisyon çalışmalarının tamamlandığı hatırlatan AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, Çölyak hastalığının farkındalığının artırılasının önemli olduğunu söyledi.

480 km bisiklet sürdüler

Kocaeli Çölyak ve PKU Derneği Başkanı Nesrin Atar, etkinlikle ilgili yeniakit.com.tr'ye bilgi vererek, "Kocaeli Çölyak ve PKU Yaşam Derneği ile Kocaeli Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübü, Dünya ve Türkiye Çölyak Farkındalık gününde farkındalık oluşturmak amacıyla etkinlik düzenledi. KOBİDOS'un 11 sporcusu tamamen gönüllük esasına göre Kocaeli'nden Ankara'ya kadarki 480 km mesafeyi bisikletle 4 günde kat ettiler. Seyahat boyunca aynı zamanda fayda sağlamak adına gönüllü firmalardan sağlanan Glutensiz ürünlerden hazırlanan 240 paketi Kocaeli, Adapazarı, Bilecik, Eskişehir ve Ankara'daki çocuklara dağıtıldı." diye konuştu.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 15 Mayıs 2019 Çarşamba 14:56

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    22 Mayıs 2019