• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

SADAT Yönetim Kurulu Başkanı Melih Tanrıverdi: Yasal mevzuata ihtiyacımız var

Yeniakit Publisher
2023-07-06 19:28:00 -
SADAT Yönetim Kurulu Başkanı Melih Tanrıverdi: Yasal mevzuata ihtiyacımız var

SADAT Yönetim Kurulu Başkanı Melih Tanrıverdi, yasal bir mevzuata ihtiyaç olduğunu açıkladı.

Sadat Yönetim Kurulu Başkanı Melih Tanrıverdi, Haberler.com Youtube kanalında katıldığı yayında Genel Yayın Yönetmeni Av. Bedia Teymur ve Sunucu Melis Yaşar'ın sorularını yanıtladı. Tanrıverdi, SADAT'ın paramiliter bir örgüt olduğu ve yasadışı eğitim verdiği iddialarına ilişkin konuştu.

"Size düşen Meclis'te bir mevzuat oluşturmak"

Bu iddiaları seçim döneminde dile getiren CHP ve İYİ Partilere yönelik konuşan Tanrıverdi, şunları söyledi: "Meclis bir yasama organıdır ve kanunlar mevzuatlar orada yapılır. Milletvekili orada faaliyet gösterir. Siyasi partilerin yasadışı olduğu söyledikleri bir yapıyla ilgili yapmaları gereken nedir? Savcılığa suç duyurusunda bulunulur veya Meclis'te bir mevzuat oluşturursunuz bununla ilgili. Görev size düşüyor. Size düşen görev bu konuyu düzenleyen bir mevzuat oluşturmaktır. Ya olmaması gerekiyorsa bu sektörün tamamen yasaklayan bir mevzuat oluşturursunuz veya devlet için faydalı ise düzenlersiniz, regüle edersiniz" dedi.

"Kullanılabilir hale getirilmeli"

2012 yılından itibaren Türkiye'deki mevzuat ne şekilde değiştirilse Türkiye'nin önünü açacak faydalı bir sektöre dönüşür bu sektör. Bu insanlar Silahlı Kuvvetlerden emekli olup her yıl onlarca kişi emekli ayrılıyor. Bunların askeri bilgilerini kullanabilecekleri bir ortam da yok. Bunların belli bir yasal düzenlemeyle kullanılabilir hale getirilmesi lazım"

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Halil

Tabi feto gibi birde sizle ugrasalim.turkiyenin basina belasiniz
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23