• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Rusya eşcinsel sapkınlığı kıskaca aldı! LGBT'ye karşı tüm güvenlik güçleri teyakkuzda

Yeniakit Publisher
2020-04-28 23:59:00 -
Rusya eşcinsel sapkınlığı kıskaca aldı! LGBT'ye karşı tüm güvenlik güçleri teyakkuzda

Türkiye'de her türden dernekleşme ve faaliyet yürütme izni verilen LGBT'nin Rusya'da (mahkeme kararıyla) aile değerlerini reddettiği, sapkın ilişkileri teşvik ettiği gerekçesiyle tüm sosyal ağ siteleri kapatıldı.

Referans Medya haber sitesinde yer alan habere göre; Eşcinsellik propagandasının yasak olduğu Rusya'da sapkınlığın yaygınlaşmasını önlemek amacıyla alınan tedbirlere yenileri ekleniyor. Son olarak Rus Mahkemesi, sapkınlık olarak nitelendirdiği LGBT gruplarına ait sosyal ağ sitelerini kapattı. Ülke de tüm LGBT etkinliğine karşı güvenlik birimlerinin teyakkuzda olması istendi. Gösteri ve benzeri LGBT faaliyetlerine Rusya'da üst düzey güvenlik önlemleri alınıyor.

Sosyal medya faaliyetlerine engelleme

Rus Mahkemesi, Rus LGBT Ağı ve Rus LGBT Topluluğunun "aile değerlerini reddettiği, geleneksel olmayan cinsel ilişkileri teşvikinin ebeveynlere saygısızlık anlamına geldiği" gerekçesiyle sosyal ağ sitelerini kapattı.Karara imza atan Oktyabrsky Bölge Mahkemesi, Rus LGBT Ağı ve Rus LGBT Topluluğu gruplarının "aile değerlerini reddettiği, geleneksel olmayan cinsel ilişkileri teşvik ettiğini ve ebeveynlere ve diğer aile üyelerine saygısızlık yaptığını" belirtti.

Yasak kararı 2013'te çıktı

Rusya Federasyonu’nda “eşcinsel propaganda yasası” 2013’ten bu yana yürürlükte. Bu yasaya göre ülkede ‘eşcinsellik propagandası’ yasaklandı ve tüm güvenlik birimleri LGBT gruplarını engellemekle yükümlü. Başkent Moskova ve farklı kentlerde LGBT üyelerinin gösteri girişimlerine Rus güvenlik birimleri sert müdahalelerle engel oluyor. Gösteri girişimlerinde bir çok LGBT üyesi gözaltına alındı. Bazı topluluk üyeleri ise kanuna muhalefetten tutuklandı.

{relation id:1208751 slug:'ornek-hareket-macaristandan-escinsel-sapkinlara-agir-darbe'}

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

ali

toplumun ve saglikli toplumun temel tssi, hucresi AILE KURUMUDUR, ANAYASAL KORUMA altindadir Turkiyrde de! Kultur emperyalizmi , yeni yasam bicimi dayatmalari ve aciktan bu nedenle islama saldirilmasi MILLI GUVENLIK VE ISTIKBAL/ISTIKLAL/BEKA SORUNUDUR... soros bosuna milli degerlere karsi lbgt vs yi desteklemiyor... aktif onlem sart

sizofren savar

RUSYADA GAVUR..AMA İÇİMİZDEKİ GAVURLAR DAHA GAVUR.. RUSYAYA BİRAZCIK BAKINDA GAVURLUK ÖĞRENİN BARİ..
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23