• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ruhani'ye göre Kasım Süleymani bu yüzden öldürüldü!

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, İranlı komutan Kasım Süleymani'nin bölgeye korku yayma amacıyla öldürüldüğünü ifade ederek, ABD'deki iç çekişmelerin de bu suikastin sebeplerinden biri olduğunu söyledi.

2020-01-08 13:06:00 - 2020-01-08 21:04:15
Ruhani'ye göre Kasım Süleymani bu yüzden öldürüldü!

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, General Kasım Süleymani'nin intikamının, ABD'nin bölgeden çıkarılması olduğunu söyledi.

İran devlet televizyonuna göre, başkent Tahran'daki kabine toplantısında konuşan Ruhani, Devrim Muhafızları Ordusu'nun Ayn el-Esed'deki ABD üslerine yönelik füze saldırısıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Ruhani, "Karadan karaya onlarca füzeyle terörist ABD ordusuna ait Ayn el-Esed üssü vuruldu. Onlar, Süleymani'nin elini kestiler. Bunun intikamı, onların ayaklarını bölgeden kesmemiz olacaktır." ifadelerini kullandı.

Öldürülme nedeni

ABD'nin Süleymani'ye yönelik saldırısının ardında birtakım hedeflerin olduğunu savunan Ruhani bunları, "İran içerisinde tefrika ve ayrılık çıkarma, bölgeye korku yayma, İran ve Irak'ın arasını açma" şeklinde sıraladı.

Ruhani ayrıca, ABD içindeki çekişmelerin de Süleymani'nin öldürülmesinin nedenlerinden biri olduğunu öne sürdü.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

...

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhan'nin İranlı komutan Kasım Süleymani'nin öldürülme nedeni olarak "İran içerisinde tefrika ve ayrılık çıkarma, bölgeye korku yayma, İran ve Irak'ın arasını açma" olduğunu söylemesi hedef saptırmaktan başka bir şey değil. Acizlikten başka bir şey değil. Ferasetsizlik ve basiretsizlikten başka bir şey değil.
 • Yanıtla

Mehmet Soylu

Geç bunları, danışıklı dövüşerek bölgede savaş çıkartma peşindesiniz. Ya Türkiye ile İran'ı, ya ırak veya Suud ile İran'ı savaştırmak, sonrasında orta doğu merkezli Dünya savaşı. Savaşacaksanız kendi ülkelerinizde savaşın. Hatta ruhani ve trump minderde güreşsin. Milletlerine de sebep olmasın
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı