Ramallah'ta dev protesto! Filistinlilere böyle saldırdılar...

Filistinliler, Filistin Yönetimi’nin Gazze Şeridi’ne uyguladığı yaptırımları Batı Şeria’nın Ramallah şehrinde protesto ederek, Gazze Şeridi’nde çalışan memurların maaşlarının hemen ödenmesini talep etti. Mahmut Abbas güçleri, maaş kesintileri ve Gazze’ye uygulanan yaptırımları protesto eden Filistinlilere böyle saldırdı...

14 Haziran 2018 Perşembe 05:40

Filistin Başkanı Mahmut Abbas’a bağlı güvenlik güçleri ile fetih hareketine bağlı milisler, Ramallah merkezinde toplanıp Abbas’ın Gazze’ye aylardır uyguladığı yaptırımlar protesto edildi.

PROTESTOLARA SERT MÜDAHALE!

Uygulanan tecrit ve yaptırımların kaldırması için toplanan STK, Siyasi partiler ve Öğrenci temsilcilerinin mitingine güvenlik güçleri saldırdı.

Protestolarda 15'ten fazla kişi gözaltına alındı. Güvenlik güçleri protestoculara göz yaşartıcı gaz atıldı. Eylemler devam ediyor.

MAAŞ KESİNTİLERİ YAŞAMI ZORLAŞTIRIYOR

Mahmut Abbas, Gazze’ye giden malların vergisi ve resmî yardımlara rağmen Gazze ekonomisi çökmesi için elinden geleni yapıyor.

Abbas yönetimi, Gazze'deki çalışanlara maaş ve yardım parasına %70'e varan kesintiler uygulayarak İsrail’in ambargosunu daha da zorlaştırıyor.

Haber Tarihi: 14 Haziran 2018 Perşembe 05:40

YORUM YAZ

 • Ahmet KoçakAhmet Koçak5 ay önce
  israilin,filistindeki haini abbas dır.şimdiye kadar yaptığı hiç bir icraat filistinlilerin lehine olmamıştır.liderleride filistinliler gibi olsaydı,israil bu kadar kuduramazdı.
 • VATAN DAŞVATAN DAŞ5 ay önce
  Mahmut Abbas kim? Hangi seçimle Devlet Başkanı oldu. Seçim yaptırmıyorlar, çünkü kaybedecek. Halkının istemediği bir kukla...
 • ademadem5 ay önce
  ulen densizler birlik beraberlik zamanı değilmi
 • fetösavarfetösavar5 ay önce
  Okurken gözlerim yaşarıyo lanet olsun YIKIL İSRAİL ...Allahım sen yardım et ...Şunlardan 1 ürün bile almayalım yemişim ihracatını bunlar içme suyunu bizden alıyomuş su vermeyelim bunlara...tohumları oradan alıyoruz almayalım toprağımzı zehirliyolar...ALLAH BELALARINI VERSİN....

Günün Karikatürü

14 Kasım 2018