• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Rahmetli Erbakan hocayı unutmadık, unutmayacağız

Alaettin Köksal isimli okuyucumuz, ‘Rahmetli Erbakan hocayı unutmadık, unutmayacağız’ başlıklı yazısını bizimle paylaştı.

Yeniakit Publisher
2020-02-28 12:17:00 -
Rahmetli Erbakan hocayı unutmadık, unutmayacağız

Rahmetli Erbakan hoca yaşadığı dönemin ilim ve siyaset adamı, projeleriyle geleceğe ışık tutan, fikir ve düşünceleriyle unutulmayan bir lider olarak anılacaktır. Rahmetli hoca, çalışarak elde ettiği kesbi ilmin yanında, Vehbi ilme sahip, döneminin siyasi mürşitlerindendi.

Kesbi ilmiyle, Almanya da üretilen LEOPAR tanklarının üzerinde yaptığı çalışmalarla, Dizel motorlarda püskürtülen yakıtın nasıl tutuştuğunu matematiksel olarak izah ederek Alman ilim çevrelerinde ve bütün dünyada yankı uyandırmıştı. Türkiye’nin sanayileşmesi için birçok projeye imza atan, TUSAŞ (Havacılık ve uzay), ASELSAN (sivil ve askeri haberleşme) TESTAŞ (Soğutma ve ısıtma) TÜMOSAN (Türkiye Motor sanayi) TEMSAN (Elektronik sanayi) GERKOSAN (Fabrika kuran sanayi) TAKSAN (Takım tezgâh sanayi) fabrikalarını kuran, yerli gümüş motoru, devrim otomobilin üretilmesini sağlayan, bir ilim ve siyaset adamı olarak unutulmayacaktır.

Rahmetli Erbakan hocanın siyasete girmesi istişare ile olmuştur. Yapılan istişareye rahmetli Mehmet Zahit efendi, Bayburtlu Dede efendi, N. Fazıl Kısakürek, Eşref Edip gibi daha birçok gönül ehli insanlar katılmıştı. İstişareler tamamlanınca, Rahmetli Eşref Edip Bey, hocanın Vehbi ve kesbi ilim sahibi olduğunu özetle şöyle açıklamıştır.

“Bizim anlayışımıza göre kitlelerin ardından gideceği liderin sıfatlarını sıralarken, bu sıfatlara haiz aramızda en uygun kişi, Necmettin Erbakan Beyefendi” olduğunu söylemiştir. Konuşmasına devamla “Erbakan Hoca’nın güzel bir siması var. Başını dimdik tutuyor. Kibirli ve asık suratlı değil, güler yüzlü, İslamiyet’in temizliği yüzünde billurlaşmış. Yavaş sesle çok düzgün bir Türkçe ile konuşuyor. Kızmadan en saçma şeyi sonuna kadar dinliyor. Konuşunca, en ters fikirli bir insanı ikna edebiliyor ve inandırıyor.

Bilgi ve ilim sahibi olarak, bizdeki bazı çevrelerin pek önem verdiği batıyı onlardan çok iyi biliyor. Alman fabrikalarında tank mühendisi olarak çalışmış. Çok muhtaç olduğumuz bir teknik profesör olduğu gibi manevi tarafı çok kuvvetli bir insandır.” (Mustafa Karahasanoğlu TEK ADAM ERBAKAN)

Rahmetli Erbakan Hocanın kesbi ilmini, ehli vicdan olan hiçbir insan inkâr edemez. Vehbi ilmini kabul edenler olduğu gibi, etmeyenlerin olması normaldir. Bu konuda birilerini ikna etme gibi bir niyetimiz yoktur. Bendeniz Erbakan Hocanın kesbi ilminin yanında Vehbi ilminin olduğuna inananlardanım.

Rahmetli Erbakan hoca üstlendiği vazifeyi, iç ve dış çevrelerin akıl almaz engellemelerine rağmen, büyük bir sabır ve gayretle en ağır bedelleri ödeyerek kusursuz bir şekilde yerine getirmiş ve gelecek nesillere emanet etmiştir. Bugün Türkiye’nin siyasi, sosyal, ekonomik, hukuki ve kültürel alanlardaki gelişim ve dönüşümlerinin temelinde Erbakan hocanın alın terinin olduğunu hiç kimse inkâr edemez. 

Dünyayı fesada veren Siyonistler; 29 Ağustos 1897 tarihinde İsviçre’nin Bazel şehrindeki salonda aldıkları kararlarla Siyonist bayrağı dalgalandırırlarken, 3 Eylül 1994 yılında, aynı salonda Erbakan Hoca Tevhid bayrağını dalgalandırmıştır. Bu iki toplantının mahiyetini manevi yönünü anlayamayanlar, Rahmetli Erbakan hocanın Vehbi ilmini, siyasi mürşitliğini anlayamazlar.

İslam dünyasının ve ülkemizin yaşamakta olduğu sıkıntıların kurtuluş reçetesinde şöyle sıralıyordu. İslam Birleşmiş milletler teşkilatı, İslam savunma paktı, İslam ortak pazarı, İslam kültür işbirliği kurulmalı, İslam ortak para birimine geçilmeli, D-8 projesi hareket geçirilmelidir. Bu önemli projelerle, Siyonistlerin ve şer güçlerin ülkemiz ve İslam ülkeleri üzerindeki hain planlarının bozulacağını söylüyordu.

Milli görüş siyasetini, bağımsız bir akılla tefekkür edemeyen, hainlerin oyunlarına alet olan bir kısım yerlilerimize, Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V.) “Onlar bilmiyorlar, bilselerdi böyle davranmazlardı” ifadesinden aldığı ilhamla, rahmetli hocamız, kendini anlayamayan insanlara “Hakkımı helal ediyorum” diyecek kadar milletini seven bir lider olarak tarihe geçmiştir.

Rahmetli Erbakan hocamız; Batıla itiraz eden, Hak’a teslim olan, inancından taviz vermeyen, gerçek siyasetin derin incilerinden olan mücahit bir liderdi. Siyasi ve teknolojik projeleriyle, fikir ve düşünceleriyle, ahlak, nezafet, cesaret ve nezaketiyle günümüzün insanlarına ışık tutan, bilge insan, siyasi bir mürşit olduğunu, akıllarını kiraya verenler idrak edemezler.

Şahsi ikbal ve menfaatleri için siyaset yapanlar, kin ve nefret ve intikam duygusuyla hareket edenler, lokomotifliği terk ederek, başkalarının treninde vagon olmayı tercih edenler, Erbakan hocanın siyasi derinliğini anlayamadıklarından siyasette başarılı olamazlar.

Sonuç olarak, Erbakan Hocanın ideallerini hayata geçirmeye gayret eden idealist insanlarımıza ve siyasilerimize, Yüce Mevla’dan muvaffakiyetler dilerken, rahmetli hocamıza ve dünyasını değiştiren samimi yol arkadaşlarına Yüce Allah’tan (CC) rahmet diliyorum. Mekânları cennet olsun. El Fatiha.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

MİLLÎ GÖRÜŞÇÜ YENİDEN REFAH

HOCAM SENİ UNUTMADIK UNUTTURMAYACAĞIZ BİZE BIRAKTIĞIN BU DAVA ELBET GERÇEKLEŞECEK ÇÜNKÜ MİLLİ GÖRÜŞ BU MİLLETİN MAYASINDA VAR ELHAMDÜLİLLAH FATİH ERBAKAN'LA YOLA DEVAM...
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23