Putin ve Esad Soçi’de bir araya geldi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Suriye rejimi Devlet Başkanı Beşşar Esed'in, Rusya'nın Soçi kentinde bir araya geldiği bildirildi.

17 Mayıs 2018 Perşembe 23:40
Putin ve Esad Soçi’de bir araya geldi

Kremlin'den yapılan yazılı açıklamaya göre, görüşmede Putin, Suriye’de  elde edilen askeri başarının ardından, siyasi sürecin devam etmesi için ilave  koşulların oluştuğuna işaret ederek, “Astana süreciyle de bu yolda önemli bir  ilerleme sağlandı. Bir sonraki hedef, ekonominin düzeltilmesi ve zor  durumdakilere insani yardımların sağlanması.” ifadelerini kullandı.

Esed de Suriye’nin giderek daha istikrarlı bir konuma geldiğini  savunarak, “Astana ve Soçi’de yürütülen müzakere süreçlerini de değerlendirme  fırsatı olacak.” açıklamasında bulundu.

Öte yandan, Kremlin Sözcüsü Dimitriy Peskov da basın mensuplarına  yaptığı açıklamada, görüşme sonrasında Esed’in, Birleşmiş Milletler (BM) nezdinde  bir anayasa komisyonu oluşturulması için heyet gönderme kararı aldığını belirtti.

 

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 17 Mayıs 2018 Perşembe 23:40

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    24 Ocak 2019