• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Prof. Dr. Ceyhan: Dikkat edilmezse kaçınılmaz vaka artışlarını gözleyeceğiz

Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, koronavirüs sonrası normalleşme sürecine ilişkin olarak yaptığı açıklamada maske ve sosyal mesafenin önemine değinerek, "İkisi birden bozuksa kaçınılmaz vaka artışlarını gözleyeceğiz" dedi.

Yeniakit Publisher
2020-06-01 23:31:00 -
Prof. Dr. Ceyhan: Dikkat edilmezse kaçınılmaz vaka artışlarını gözleyeceğiz

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, NTV'de yeni normalleşme sürecine ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

Bu süreçte özellikle maskenin zorunlu hale getirilmesi gerektiğine dikkat çeken Ceyhan, "Maske takmayanlar için yaptırım olması lazım. Bazı illerde İl Pandemi Kurulları'nın önerileri ve idarecilerin kararları doğrultusunda bu yönde karar alındı. Bunun genelleştirilmesi lazım" dedi.

"Sosyal mesafe yoksa maskenin önemi 10 kat artar"

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, sosyal mesafenin olmaması durumunda maskenin öneminin 10 kat daha artacağını belirterek, "Maske kullanılmıyorsa ve sosyal mesafe de yoksa kaçınılmaz vaka artışlarını gözleyeceğiz" ifadelerini kullandı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

İstanbul

Hocam teşekkürler,yeter artık biraz az konuşun bıktık sizi görmek ve dinlemekten.
 • Yanıtla

Kaktus Sydney

Covid ile yeni duzen kurulmaya calisiliyor bu beyfendi de maske vs ile milleti hala covid korkusu ile gundemde kalmaya calisiyor Gates asiyi acikladiginda hemen asilanalim diyecek bu cakma prof...
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı