Prof. Dr. Beril Dedeoğlu son yolculuğuna uğurlanıyor

Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu Üyesi Prof.

15 Mart 2019 Cuma 13:25
Prof. Dr. Beril Dedeoğlu son yolculuğuna uğurlanıyor

Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu Üyesi Prof. Dr. Beril Dedeoğlu, Fatih Camii’nde düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlanıyor.


Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu ile Yükseköğretim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Beril Dedeoğlu son yolculuğuna uğurlanıyor. Fatih Camii’nde düzenlenen cenaze törenine Dedeoğlu’nun eşi, çocukları, eski Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış ve çok sayıda seveni katıldı. Dedeoğlu’nun Türk bayrağına sarılı naaşı cami avlusuna getirildi. Törende taziyeleri Dedeoğlu’nun eşi Hasan Basri Dedeoğlu kabul etti.“Türkiye için çok büyük bir kayıp”


Beril Dedeoğlu’nun vefatının Türkiye için çok büyük bir kayıp olduğunu söyleyen eski Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış, "Beril hoca Türkiye’nin yetiştirdiği çok değerli, çok vatansever akademisyenlerden biriydi. Kısa dönem yaptığı bakanlıkta da son derece başarılı olmuştu. Nur içinde yatsın, Türkiye için çok büyük bir kayıp” dedi.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 15 Mart 2019 Cuma 13:25

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    23 Mart 2019