Pozantı’nın düşman işgalinden kurtuluşu kutlandı

Adana’nın Pozantı ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 99.

25 Mayıs 2019 Cumartesi 17:24
Pozantı’nın düşman işgalinden kurtuluşu kutlandı

Adana’nın Pozantı ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 99. Yıldönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı.


Kutlamalar kapsamında dün Merkez Camii’de şehitler için mevlüt okundu. Sarı Mehmet’in ve Şehit Kasım Hoca’nın kabri ziyaret edildi. Ardından Belediye Çay Bahçesinde bando gösterisi yapıldı.


Bugün ise sabah 09.00’da Atatürk Anıtına Pozantı Kaymakamlığı ve Pozantı Belediyesi’nin çelenkleri sunuldu. Çelenk sunumunu ardından mehteran eşliğinde Pozantı Şehitliği ziyaret edildi.


Ziyaret sonrası Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı. Konuşmanın ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Adana Valisi Mahmut Demirtaş ve Adana milletvekillerinin kutlama mesajları okundu.


Program daha sonra Atatürk İlkokulu anasınıfı öğrencileri müzikli dans gösterisi etkinliği, Türkan-İrfan Akün ÇPAL öğrencilerinin geleneksel folklor gösterisi, Cumhuriyet İlkokulu 1-B sınıfı öğrencilerinin müzikli dans gösteri ile devam etti.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 25 Mayıs 2019 Cumartesi 17:24

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    20 Haziran 2019