PKK’dan CHP’ye ultimatom: İşbirliği ileri taşınmalı

Terör örgütü PKK'nın elebaşlarından terörist Duran Kalkan, CHP’nin belediyeleri HDP desteğiyle kazandığını söylerken işbirliğinin daha ileriye taşınmasını istedi.

23 Nisan 2019 Salı 10:02
PKK’dan CHP’ye ultimatom: İşbirliği ileri taşınmalı

Bölücü terör örgütü PKK’nın elebaşı Duran KalkanCHP-HDP ittifakının devam etmesi çağrısında bulundu. Terör örgütünün yayın organına konuşan Kalkan, CHP’nin ‘bu sonuçları HDP’nin gücü-desteği ile aldığını” ve sorumluluğunu bilmesi gerektiğini ifade ederek “HDP ve CHP’nin ittifakı daha fazla geliştirip alternatif yönetim örgütlemesi gerekir. HDP, CHP’de dahil tüm güçleri birleştirmeli ve Tayyip Erdoğan yönetiminin istifasını istemeli” dedi.

Sandıkta bir araya geldik

CHP ve HDP ilişkilerinin bir adım öteye taşınması gerektiğini kaydeden PKK’lı Kalkan, "Sandıkta halklar, toplum, emekçiler bir araya geldi. Sayın CHP yöneticileri bu gerçeği iyi görmeliler. Mevcut durum çok geri bir durumdur. Bu durum AKP-MHP’ye güç, umut, saldırı için cesaret veriyor" şeklinde konuştu.

‘İttifakı açıktan yap’ çağrısı

PKK’lı Kalkan şu ifadelerle de CHP’yi HDP ile yaptığı ittifakı açık açık ilan etmeye çağırdı: "Örneğin CHP Türkiye’nin sorunlarına, Kürt sorununa ne diyor? Niye HDP ile ittifak yapmıyor? HDP’nin marazı mı var? Yasalara göre kurulmuş bir parti, Türkiye’nin her yerinden oy alıyor. Mevcut CHP yönetiminin HDP karşısındaki tutumu gerçekten Tayyip Erdoğan yönetimine en büyük gücü veren bir tutumdur. O halde ya bu yönetim değişecek, ya kendi politikalarını değiştirecek. Mevcut CHP yönetiminin de bu işte sorumluluğu çok fazladır. İkisinin de gerçek durumu açığa çıktı. Derler ya takke düştü kel göründü. Gerçekten maskeler düştü, her şey görüldü."

Paralel belediye kurma önerisi

Haklarındaki KHK kararları nedeniyle mazbata alamayan HDP’li başkanları alternatif yönetimler kurmaya çağıran Kalkan, şöyle devam etti: "Toplum AKP’li tayfayı belediye başkanı diye, yönetim diye kabul etmemelidir. Madem yüzde 75 almış, yüzde 75 örgütlenmeli, kendi seçtiği başkanı yönetim olarak işletmelidir. Bunlar belediye binasına el koyunca toplum itaat etmemeli, belediyede kendi yönetimini kurmalı, o belediye binasında olmuyorsa başka bir bina bulmalı, kendi kendini fiili olarak orada yönetmeli. Seçilen belediye başkanları da eskisi gibi gidemezler. Halk da kendi yönetimini faşizme teslim edemez, yönetimine sahip çıkmalı, savunmalı, mücadele etmelidir."

(Yeni Şafak)

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 23 Nisan 2019 Salı 10:02

YORUM YAZ

  • SelimSelim1 ay önce
    Bu PKK elebaşı iti bunları söylüyor ama CHP kadadından bir tek açıklama yok. Demiyorlar ki biz PKK ile terör örgütü ile asla işbirliği yapmayız. Onlarla işbirliği yapanlarla da hiç işimiz olmaz. Bu PKK lı elebaşı iti bu lafları AKP için söylese bu solaklar kıyameti koparırdı.
  • Bünyamin DonatBünyamin Donat1 ay önce
    Bu millet Tayyibin bir emriyle hainleri tarihe gömmeyi sabırsızlıkla bekliyor.Sabrımız Sayın BAŞKANIMIZ, CUMHURBAŞKANI mıza 
  • AAAA1 ay önce
    CHP VATANIMIZA GÖZ DİKEN ASKERE POLİSE KURŞUN SIKAN ALÇAKLARLA BİR OLMAKTAN VAZGEÇMELİ YOKSA DAHA ÇOK DAYAK YERLER MİLLETİ SUÇLAMAKTAN VAZGEÇİN HAİNLERLE İŞBİRLİĞİ YAPANLARI HEP BERABER TOPLUM DIŞINA İTİP AŞAĞILIK MUAMELESİ YAPTIKTAN SONRA OCAKLARINISÖNDÜRMELİ DEVLET YOK ÖYLE ELİNİ KOLUNU SALLAYARAK BU DEVLETE MİLLETE HAİNLİK EDİP BU ÜLKENİN EKMEĞİNİ YİYİP SUYUNU İÇEMEZSİN İÇSEDE YESEDE KUSTURULMASI LAZIM

Günün Özeti

Günün Karikatürü

26 Mayıs 2019