Köşeye sıkışan PKK gözünü masum çocuklara dikti

Türkiye'nin başarılı operasyonları sonucu paniğe kapılan ve eleman temininde zorlanan terör örgütü PKK/PYD/YPG, gözünü Suriye'nin kuzeyinde yaşayan masum çocuklara ve gençlere çevirdi.

19 Nisan 2019 Cuma 07:16
Köşeye sıkışan PKK gözünü masum çocuklara dikti

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) başarılı operasyonları sonucu paniğe kapılan ve eleman temininde zorlanan terör örgütü PKK/PYD/YPG, gözünü Suriye'nin kuzeyinde yaşayan masum çocuklara ve gençlere dikti.

Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye göre, terör örgütü PKK/PYD/YPG kurduğu sözde özel birimle, Suriye'nin kuzeyinde örgütün kontrol ettiği bölgelerde çocuk ve gençleri tespit ederek,zorla silah altına almaya çalışıyor.

Münbiç ve Fırat'ın doğusunun teröristlerden temizlenmesi maksadıyla askeri harekatın gündeme gelmesi ve son dönemde başarılı operasyonlarla yaşadığı büyük kayıpların ardından siviller üzerindeki baskısını artıran bölücü terör örgütü, özellikle Arapların yoğun olarak yaşadığı Haseke bölgesinde her evden en az bir genci zorla silah altına alıyor.

Aileleri kandırıp çocukları kaçırıyorlar

Terör örgütü PKK/PYD/YPG'nin çocukları kaçırması, uluslararası raporlara da yansımıştı.Rapora göre, kaçırılan çocuklar ailelerine bir daha gösterilmiyor.Söz konusu çocuklar ve gençler uyuşturucuya alıştırılıyor, intihar saldırılarına yönlendiriliyor ve çatışmalarda ön saflarda ölüme gönderiliyor.Çocuklarını görmek ve geri almak isteyen aileler ise tehdit ediliyor, hatta örgütün ölümcül eylemlerine maruz kalıyor.Terör örgütünün baskı ve zulmünden bıkan bölge halkının, bölgenin teröristlerden temizlenmesini sabırsızlıkla beklediği, çocuklarını örgüte teslim etmek istemediği ve bu yönde Türkiye'den yardım beklediği öğrenildi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 19 Nisan 2019 Cuma 07:15

YORUM YAZ

  • Murat AydınMurat Aydın1 ay önce
    Yapma reis.Partiyi baştan aşağı yenile!
  • MEMLEKETİMMEMLEKETİM1 ay önce
    REİS HDPKK NIN KÖKÜNÜ KAZIYOR.O YÜZDEN KUDURDU BUNLAR HÜKÜMETİ KARALAMYA ÇALIŞIYORLAR CHP İLE KOL KOLA.YOK HÜKMÜNDELER
  • Beraat Beraat 1 ay önce
    Allah yardımcıları olsun . O kötülüğü sınırsızca yapanların azabları sınırsız sonsuz bir azab olsun.Bir an önce bu çaresiz insanlara yardım elini uzatabilmek nasip olsun. İslam ahlakı ile ahlaklanabileceğimiz günleri yakın eyle Ya Rabbi !Küfrün zulmünden ümmeti Muhammed’i kurtar Ya Rabbi!Sana sığındık . O yavrular gençler bizim çocuklarımız sen koru muhafaza eyle Ey Alemlerin Rabbi!

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Mayıs 2019