Pervin hanımın SMS’li boşaması

Gazetemiz okurlarından Metin Küçük, "Pervin hanımın SMS’li boşaması" başlıklı yazısını bizimle paylaştı.

15 Mayıs 2019 Çarşamba 13:21
Pervin hanımın SMS’li boşaması

Metin Küçük/İstanbul

Hukuk fakültesi öğrencisi olarak, bizleri de uyarmış oluyor.. Roma Hukuku öğretim üyelerinden Pervin Somer’i yazmıştı, benim de ilgimi çekti.. Pervin Somer’in şöyle bir paylaşımını görünce, bunların ne kadar boş insanlar olduğuna kanaat getirdim.. Pervin Somer, Suudi Arabistan’da boşanma ile ilgili beyanın, SMS ile de yollanabileceğine dair fetvayı cahilce şöyle yorumlamış: 3 kere mı atması lazım mesajı, yoksa tek mesaj içinde üç kere “boş ol boş ol boş ol” mu yazması lazım? Al başına sıkıntı :)

Pervin hanım, siz Roma hukukunda köle statülerini öğrencilere anlatmaya devam edin. Dünyada kölelik kalmadı.. Ama İslam’da üç defa boş ol denilmesi gerekiyorsa, sizin anlayamayacağınız kadar ayrıntısı tartışılmıştır. Bir fıkıh kitabı alın okuyun.. Orda göreceksiniz

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 15 Mayıs 2019 Çarşamba 13:21

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    23 Mayıs 2019