Perinçek'ten çarpıcı sözler! 'Babacan, Gül ve Davutoğlu Türkiye'yi tehdit edenlerin cephesinde'

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, bugünkü yazısında yeni parti kuracağı iddia edilen Ali Babacan, Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu'nun Türkiye'yi tehdit edenlerin cephesinde olduğunu söyledi.

19 Temmuz 2019 Cuma 11:44
Perinçek'ten çarpıcı sözler! 'Babacan, Gül ve Davutoğlu Türkiye'yi tehdit edenlerin cephesinde'

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, bugün kaleme aldığı 'Tehdidi doğru belirlersek doğru uçağı seçeriz' başlıklı yazısında ABD'nin S-400 savunma füzelerinin alımı sonrası Türkiye'yi F-35 programından çıkarma kararına değindi. Türkiye'nin NATO ile borç batağında boğulma, bölünme ve yaşamsal haklarını kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya kaldığını belirten Perinçek, Türkiye'nin ancak Avrasya ikliminde inşa edilebileceğini söyledi.

"Babacanlar, Güller, Davutoğlulları Türkiye'yi tehdit edenlerin cephesinde"

Türkiye'nin NATO'ya bağımlı kalmasını isteyenlerin ABD cephesinde olduklarını belirten Perinçek, AK Parti'den ayrıldıktan sonra son dönemde yeni parti kuracağı iddia edilen isimler için de dikkat çeken ifadeler kullanarak "Babacanların, Abdullah Güllerin, Ahmet Davutoğluların mevzisi de apaçık Türkiye’yi tehdit edenlerin cephesindedir." dedi.

İşte Perinçek'in o yazısı;

Önceki yıldı, uçak yolcusuyum. Yanımdaki koltuk boş. Bir beyefendi geldi, görüşmek istediğini belirtti, kendisini tanıttı. Hepimizin gurur duyduğu “Türk Yıldızları”ndan, Hava Kuvvetlerinde subay. Konu, savaş uçaklarına geldi. ABD’nin F dizisi uçaklarıyla Rusya’nın SU dizisi uçaklarını karşılaştırmasını rica ettim. “Biz Türk pilotları hepimiz biliriz, Rus uçaklarının savaş yeteneği ABD uçaklarından üstündür” dedi ve nedenlerini anlattı.

E Tümg Beyazıt Karataş komutanımız da Aydınlık ve Ulusal Kanal’da kamuoyunu bilgilendiriyor. ABD, bizi F-35 Projesinden çıkartırsa, kaybeden Türkiye olmaz. Türkiye, F-35’e ayıracağı kaynakları kendi savaş uçağının üretiminde değerlendirir.

Türkiye, savaş uçağını nereden alırız tartışmasından önce, bağımsızlığımıza ve vatanımıza tehdit nereden geliyor sorusuna açık bir yanıt vermek durumundadır.

STRATEJİK SÜREÇ VE MEVZİLENME

Ülkemiz, 2014 yılından bu yana Atlantik sisteminden ayrılmakta ve Avrasya’daki bağımsız konumuna yerleşmektedir. Bu, Ak Parti iktidarının iradesini de belirleyen zorunlu bir süreçtir. Çünkü Türkiye, Atlantik sistemi içinde borç batağında boğulma, bölünme ve Mavi Vatanındaki yaşamsal haklarını kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kalmıştır. Birleşen ve Üreten Türkiye’yi ancak Avrasya ikliminde inşa edebiliriz. İçinde bulunduğumuz stratejik süreç budur.

İç cephedeki ve dış cephedeki saflaşmayı belirleyen de bu süreçtir. Türkiye’nin bağımsızlığından, bütünlüğünden ve Üretim Ekonomisinden yana olan güçler, Türkiye cephesinde mevzilenmektedirler. Atlantik’e bağımlı kalmamızı isteyenler ise, ABD cephesindeler. Babacanların, Abdullah Güllerin, Ahmet Davutoğluların mevzisi de apaçık Türkiye’yi tehdit edenlerin cephesindedir.

Dış cephede ise, Türkiye Avrasya güçleriyle birliktedir. Atlantik sisteminin tepesinde bulunan ABD ise, artık Türkiye için bir dost değil, fakat baş tehdit konumundadır.

TEHDİT NEREDEN GELİYOR

ABD, daha 2000’li yılların başında, Türkiye’nin çıkarlarının Asya’da olduğunu saptamıştı. Bu konudaki raporları sürekli yayınladık. Türkiye’ye yönelen tehditler ve ittifak gizilgücü de bu süreçle bağlantılıdır.

Fırat’ın Doğusuna ve Batısına bakıyoruz, Doğu Akdeniz ve Karadeniz’e bakıyoruz, iç cepheye bakıyoruz, tehdit ABD ve İsrail’den geliyor. Yunanistan ve Güney Kıbrıs Rum Kesimi, bu ikilinin aleti olan devletlerdir. PKK ve FETÖ terör örgütleri de, yine ABD ve İsrail’in üzerimize sürdüğü oyuncak örgütlerdir. Türkiye, millî savunma stratejisini bu tehdide karşı kuracaktır.

UÇAK SEÇİMİ

Türkiye, manavdan domates alır misali savaş uçağı seçmekten önce, içinde bulunduğu stratejik süreci ve bu sürecin belirlediği tehdidi saptamak durumundadır.

Tehdit ABD merkezli olduğuna göre, biz savunmamızı ABD ile birlikte kuramayız, ABD tehdidine karşı mevzilenmekten başka çaremiz yok. Nitekim artık Türk Ordusunun savunma stratejisi de böyledir.

Türkiye’nin ABD silahlarıyla donanma dönemi arkada kalmıştır. O silahlar, ABD stratejisinin emrindeydi.

ABD uçağıyla ABD’ye karşı güvenliğimizi koruyamayız.

Bu koşullarda Türkiye, öncelikle kendi savunma sanayisini inşa edecek, kendi silahını ve uçağını yapacaktır. Ve aynı zamanda bu süreç içinde Avrasya’daki dostlarının birikiminden de yararlanacaktır.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 19 Temmuz 2019 Cuma 11:44

YORUM YAZ

 • Çukurova fatih'i Çukurova fatih'i1 ay önce
  Doğru bir yaklaşım perinçekbey bencede haklı böyledostlarımızvarken düşmana gerek yok zalimler için yaşasın cehennem
 • Tata TongaTata Tonga1 ay önce
  Eskiden mafya vardı... mafyanın tetikçileri vardı... mafya babası tüm işi tetikçilerine yaptırırdı... perinçek kimin tetikçiliğini yapıyor?
 • SAÇMAlı yorumSAÇMAlı yorum1 ay önce
  SEN DE TÜRKLERE TARİHİN EN ACIMASIZ SOYKIRIMINI YAPAN ÇİNLİLERİN YANINDASIN...
 • Murat AkpınarMurat Akpınar1 ay önce
  Günde iki kez saati doğru gösteren bozuk bir saate, saat kaç diye bakılmaz.
 • Hasan ÇetinHasan Çetin1 ay önce
  ABD şimdiye kadar ne zaman dost olduki şimdi olacak.Devamlı düşman olarak yıllarca Rusyayı gösterdi ama kendisi dost görünüp Türkiyeyi arkasından hançerledi.Kuzu postuna bürünen Fetö,PKK,YPG,Deaşı çıkaran ABD.Biz özümüze dönersek Allah (cc) bize yeter.Zafer inananlarındır vesselam.
 • mehmetmehmet1 ay önce
  perinçek in lafıyla sevinelim mi yani
 • HvvHvv1 ay önce
  Terörist başına dağda çiçek veren adam(!) mı söylüyor! Hadi oradan.
 • NuriNuri1 ay önce
  Syn perincek cok haklisin, bu abdullah Gul, davut ve ismini buraya yazmak istemedigim hadsiz babacan pislik in cikar ve satilmis oyunlari her gun sehitlerimiz var ates dustugu yeri yakar insallah bunlarinda ocagina ates duser, bu adamlar yarin baskasinida satar
 • Murat AkpınarMurat Akpınar1 ay önce
  Ergonokon olaylarında, "Erdoğan'ın da zamanı (sonu) geldi" diyen Perincek, şimdi birdenbire çarpıcı sözler söylemeye mi başladı! Sözlerinin çoğu yanlış olan bir adamanın, arada bir doğru olan sözlerine bakılmaz. Ali Babacan, Abdullah Gül, bu ülkeyi büyük buhrandan kurtaran çok önemli devlet şahsiyetleridir. Gittikleri yol farklı olabilir, biiznillah yanlış olmaz. Selamlar.
 • vesselamvesselam1 ay önce
  Bu adam degilmiydi tererüstlerle el sıkışan digerleri zaten ona göre işeyarar bir adam yok herkes kötülük peşinde
 • KemalKemal1 ay önce
  Bir anda kabaran şu ”Kemalist” sevgisi çok hoş doğrusu! Laiklik konusunda övgülerinizi de bekliyoruz...
 • OsmanlıOsmanlı1 ay önce
  AK davayı Perinçek anladı, Reisin adam ettiği nankörler anlamadı.
 • TÜRKOĞLUTÜRKOĞLU1 ay önce
  SENDE AZ DEĞİLDİN.ŞİMDİ ATEŞİN SÖNDÜ.İNŞALLAH ONLARDA SENİN GİBİ YOLA GELİRLER.
 • MuratMurat1 ay önce
  Adamın tespitine %100 katılıyorum. Bu üçlü, hepsi bir araya gelse gene bişey beceremez. Amaçları becermek te değil. Mevcudun duvarından bir taş düşürebilirmiyiz, hesap bu.
 • ihsanihsan1 ay önce
  aynen perinçek devam bu hainlere haddini bildir.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

23 Ağustos 2019