Perinçek'ten çarpıcı iddia: PKK silah bırakmak istese de ABD izin vermez

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, terör örgütü PKK’nın silahları bırakmak istemesi halinde bile ABD’nin buna izin vermeyeceğini söyledi.

13 Mart 2018 Salı 15:41
Perinçek'ten çarpıcı iddia: PKK silah bırakmak istese de ABD izin vermez

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, partisinin İstanbul İl Başkanlığı'ndaki basın toplantısında ABD’nin PYD terörist savaşçılarına ayda 200-400 dolar maaş verdiğini açıkladı.

TERÖRİSTLERE 200 İLE 400 DOLAR MAAŞ

ABD Savunma Bakanlığı'nın 2018 yılı bütçesi için hazırladığı 21 sayfalık raporu dağıtan Doğu Perinçek, "Suriye’de şu an PYD’ye bağlı ve ABD’nin desteklediği diğer silahlı gruplara mensup toplam 10 bin terörist maaşa bağlanmış durumdadır. Bu rakamın 2019 yılında 65 bine çıkarılması öngörülüyor" dedi.

65 BİN TERÖRİSTLİK ORDU KURULUYOR

Savunma Bakanlığı’nın 2019 ek bütçe talebini içeren ve onay için Amerikan Kongresi’ne sunulan raporda "ABD'nin 2018 yılı sonunda toplam 60 ila 65 bin kişilik bir ordu kurmayı amaçladığı belirtiliyor. Amerikan Savunma Bakanlığı, bu ordunun 30 bin kişilik kuvvetinin Doğu Suriye’de Orta Fırat bölgesinde DEAŞ ile çatışma halinde olacağını, 35 bin kişinin ise “kurtarılmış bölgelerde İç Güvenlik Gücü oluşturacağını” öngörüyor.

MAYIS 2017'DE 30 BİNDİ, HEDEF BÜYÜTTÜLER

Aynı konuda Mayıs 2017'de hazırlanan bütçe raporu ile son hazırlanan Şubat 2018 raporlarını karşılaştıran Perinçek, "Mayıs 2017’de, 2018 sonu için öngörülen sayı 30 bin iken, Şubat 2018’de saptanan sayı 65 bin olmuş. Savunma Bakanlığı, 65 bin kişilik silahlı güç için 2019 yılı bütçesinden toplam 300 milyon dolar talep etmiş. Bu paranın 162 milyon doları silah donanımı için. Teröristlere ödenen maaşlar da raporda belirtiliyor" ifadelerini kullandı. 

BARZANİ'DEN KESTİ PKK'YA VERİYOR

ABD'nin maaşlı terörist sayısını 10 binden 65 bine çıkarmayı hedeflediğini aktaran Perinçek, DEAŞ'la mücadelenin bahane olduğunu dile getirerek şöyle konuştu: "ABD, PKK/PYD'ye desteğini arttırırken Barzani'ye olan para desteğini kesiyor. Daha önce peşmergeye ayrılan kaynaklar belirtilirken bu bütçede pay ayrılmadığını görüyoruz. 2018'de sunulan talepte 365 milyon dolar maaş ve destek öngörülüyordu. Raporda bu kalem kaldırılmış. Eski raporlarla karşılaştırdık. Bu da çok önemli."

PKK ELİYLE KÜÇÜK İSRAİL KURULACAK:

Perinçek, Vatan Partisi olarak her dönem bu konuya dikkati çektiklerini belirterek, "ABD'nin esas bölücü, sözüm ona Kürdistan, gerçekte ikinci İsrail devletini kurmadaki asıl gücü, Barzani değil PKK'dır. Bunun gerekçesi de PKK'nın bütün bölgelerde var olmasıdır. Barzani sadece Irak'ın kuzeyinde varken PKK'nın hem Irak, Suriye ve Türkiye'de bulunması bu örgütün ABD'nin esas oğlanıdır. Artık peşmergeye olan destek kaldırılıyor. Buna karşın PKK'ya ödenen maaşlar ve tahsisat yükseltiliyor." ifadelerin kullandı. 

PKK SİLAH BIRAKMAK İSTESE ABD BIRAKTIRMAZ

Geçen ay yayımlanan raporda ABD'nin PKK/PYD/YPG'ye verdiği desteği arttıracağı yönünde bilgiler yer aldığını ifade eden Perinçek, "ABD, parasal ve silah desteğini arttıracak. Rakamlar bu yöndedir. 10 bin teröriste maaş verilirken onu 65 bine çıkaracak bir bütçe yapılmıştır. ABD tarafından maaşa bağlanan ve beslenen bu 65 bin terörist de Türkiye ve Suriye'ye karşı kullanılıyor. PKK silah atmak istese Amerika buna izin vermez. Silah attırmayacağını bu 21 sayfalık bütçeden anlıyoruz. Bu bir makale değil, yorum veya dedikodu değil. ABD'nin resmi bütçesi." dedi.

PKK'LILARA TESLİM OLUN ÇAĞRISI YAPTI

Perinçek, ABD'nin teröristlere yardım yaptığını tüm dünyaya ilan ettiğini anlatarak, bu paraları alanları eleştirdi. Alınan bu maaşlarla kardeşin kardeşe silah sıktığını kaydeden Perinçek, "Buradan ABD'nin güdümünde yer alan kandırılanlara sesleniyorum. Elinizdeki ABD silahlarını yere atın. Cebinizdeki beyaz mendilleri çıkartın ve teslim olun. Kardeşlerinize kurşun sıkmayın. Zaten akıbetiniz de bellidir. Orada imha olacaksınız. Türk ordusuna ve Türk polisine teslim olun." değerlendirmelerinde bulundu.

Haber Tarihi: 13 Mart 2018 Salı 15:41

YORUM YAZ

 • Okur Okur 9 ay önce
  Adam abd’nin resmi belgesindeki rakami soyluyor, sacmalik bunun neresinde? Su anda ne soylediginin, gecmiste ne yaptigiyla alakasi ne? Adama duyulan guvenle verdigi rakamin iliski ne? Bu rakamlar kamuya mal olmus rakamlar, perincek bir sirri ifsa etmiyor. Ne kadar irrasyonel yorumlar yapiyorsunuz. Klavyeye dalmadan once iki saniye dusunelim lutfen. Ciddi bir gazetenin okur yorumlari kosesini .... duvarina cevirmenin alemi yok.
 • Bitmeyen S.çmalıkBitmeyen S.çmalık9 ay önce
  Cem Yılmaz sonsuz komedyenlikten, aha bu dingil de ....tan politikacılıktan süper emekli olacaklar; bu millet kaldırıyor valla bunları!
 • Murat Murat 9 ay önce
  Doğruyu kim söylerse söylesin, tebrik ederim. Yinede bu adama güvenim yok, ne olduğu belirsiz.
 • KomenceroKomencero9 ay önce
  Bilmeyen de vatansever zannedecek
 • tuğrultuğrul9 ay önce
  Kuyruksuz it sen de Amerikancısın, pkkya güller verirdin, güllü pozlar verirdin bu millet senin ne m... olduğunu çok iyi biliyor.Sana asla ve asla güven olmaz
 • MüminMümin9 ay önce
  Sayın Perinçek tespitlerinize aynen katılıyorum tebrikler.
 • Yunus 16Yunus 169 ay önce
  YİNE NE SAÇMALIYORSUN PERİNÇEK

Günün Karikatürü

15 Aralık 2018