Peçiç Turnuvası Üniversite de 6’ncı kez düzenlendi

Kilis 7 Aralık Üniversitesinde düzenlenen “Peçiç Turnuvası”nın 6’ncısı gerçekleştirildi.

18 Mayıs 2019 Cumartesi 09:31
Peçiç Turnuvası Üniversite de 6’ncı kez düzenlendi

Kilis 7 Aralık Üniversitesinde düzenlenen “Peçiç Turnuvası”nın 6’ncısı gerçekleştirildi.


Yöresel kültürümüzün bir parçası olan, özellikle Kilis, Gaziantep, Kahramanmaraş ve yöresinde bilinen “Peçiç oyunu" için her yıl Kilis 7 Aralık Üniversitesinde düzenlenen “Peçiç Turnuvası”nın 6’ncısı bu yıl da üniversitedeyapıldı.


Geleneksel olarak her yıl düzenlenen ödüllü turnuvaya bu yıl da öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Peçiç gibi kökleri çok eskilere dayanan bu kültürel değeri yaşatmayı ve üniversiteli öğrencilere,genç kuşaklara peçici tanıtmayı amaçlayan turnuvaya Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ruhat Yaşar da katıldı.


6’ncı Peçiç Turnuvası,Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ruhat Yaşar’ın bir öğrenci ile yaptığı açılış karşılaşması ile başladı. Daha sonra kura çekimi yapıldı ve eleme usulü yapılan karşılaşmalara geçildi. Turnuva sonunda Mühendislik-Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencisi Eyüp Avcı birinci olurken, aynı fakültenin Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencisi Kemal Saymen ikinci, Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü öğrencisi Nihan Söğüt ise üçüncü oldu. Dereceye giren öğrencilere dizüstü bilgisayar, akıllı telefon ve dijital fotoğraf makinesinden oluşan ödülleri mezuniyet töreninde verilecek.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 18 Mayıs 2019 Cumartesi 09:31

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    25 Mayıs 2019